Adatokat loptak a JD Sports-tól
A JD Sports elismerte, hogy egy súlyos biztonsági incidens következtében 10 millió vásárlójának adata került illetéktelen kezekbe.
Ezúttal a JD Sports kereskedelmi vállalat került a feketekalapos hackerek célkeresztjébe, akik hozzáférést szereztek a cég egyik adatbázisához, amelyből értékes személyes adatokat lovasítottak meg. Az incidens technikai hátteréről egyelőre nem kívánt részleteket elárulni a vállalat, de közölte, hogy már megkezdte a támadás által érintett ügyfeleinek kiértesítését.
Az eddigi vizsgálatok szerint a támadók körülbelül 10 millió vásárló adatához fértek hozzá. Olyan személyekéhez, akik a vállalatól 2018 novembere és 2020 októbere között rendeltek. A kiszivárgott adatok köre egyebek mellett az alábbiakra terjed ki:
- nevek
- számlázási címek
- szállítási címek
- e-mail címek
- telefonszámok
- rendelésekkel kapcsolatos információk.
A JD Sports hangsúlyozta, hogy bank- és hitelkártya adatokat teljes körűen nem tárol, így a hackerek "csak" a vásárlók által használt kártyák számának utolsó négy karakteréhez fértek hozzá. Ugyanakkor a meglovasított adatbázis alkalmas arra, hogy a felhasználásával az ügyfelek ellen a későbbiekben adathalász támadásokat indítsanak a csalók. Erre egyébként a cég is igyekszik felhívni az érintettek figyelmét.
A vállalat már értesítette az illetékes hatóságokat a történtekről.
-
A Django egy újabb biztonsági javítást kapott.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz négy biztonsági javítás érkezett.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat