Adatlopó kódot fedezett fel a Visa

​A Visa egy olyan kártékony kódot fedezett fel, amely az online bankkártyás fizetések biztonságát veszélyezteti.
 

A Visa tavaly egy olyan JavaScript kódot leplezett le, ami az online bankkártyás fizetések biztonságát próbálta aláásni. Akkor a Pipka nevű kód számos webáruházba férkőzött be, ahonnan bank- és hitelkártya adatokat szivárogtatott ki. A szerzemény elsősorban Észak-Amerikában járult hozzá biztonsági incidensekhez. Az eset azonban nem egyedülálló, annál is inkább, mivel a Visa biztonsági kutatói ismét egy újabb, hasonló célokkal terjedő károkozóra akadtak.

A Baka névre keresztelt kód szintén JavaScript alapokra épül, de az elődjeihez képest jóval kifinomultabb megoldásokat tartalmaz. Emiatt a detektálása is nehezebbé vált, mivel jól ellenáll a statikus elemzéseknek. A dinamikus víruselemzéseket pedig további eljárásokkal igyekszik megakadályozni. Azonnal leáll, ha olyan eszközt észlel, amely a vizsgálatára, leleplezésére képes. Mindezek mellett a Baka arra is alkalmas, hogy a memóriából "kisöpörje" az összes összetevőjét, ha végez az adatszivárogtatási feladataival. 

A Baka eddig egyes webáruházak fizetésre szolgáló weboldalain volt kimutatható. Ezekbe egy script tag kerül, amely további nemkívánatos kódok letöltéséért felel. Ezek a kódok titkosítottak, és minden weboldal esetében más kulccsal dekódolhatók. 

A Visa a hasonló károkozások elkerülése érdekében a bankkártyás fizetésekkel összefüggésben kiadott iránymutatások, előírások (például a PCI DSS) betartására igyekszik ösztökélni a webáruházak, üzleti partnerek, szolgáltatók informatikai rendszereinek üzemeltetőit.
 
  1. 4

    A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.

  3. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

  4. 3

    A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  5. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  6. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  8. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  9. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  10. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség