A WiFi biztonságát növeli a Microsoft
A Microsoft mobilbiztonsági alkalmazása egy újabb funkcióval gyarapodik. Ezúttal a WiFi-biztonság kerül középpontba.
A Microsoft Defender for Endpoint (MDE) idén már több alkalommal frissült, és hozott új funkciókat. Ezek közé tartozott az MDE februárban elérhetővé vált kiadása, amely az iOS alapú készülékek védelembe történő bevonását könnyítette meg, de ennél is jelentősebb változásokat villantott a márciusi verzió, amely mind Android, mind iOS alatt egy fenyegetettség és sebezhetőség menedzsment szolgáltatással bővítette a védelmi lehetőségeket.
A Microsoftnál nem álltak le az MDE-fejlesztései, hiszen egy újabb védelmi funkcióról adott hírt a vállalat, igaz ez egyelőre még csak előnézeti (próba) verzióban érhető el.
Az új, Mobile Network Protection technológia célja, hogy a WiFi-hálózatok kapcsán felmerülő egyes fenyegetettségek kockázatait csökkentse. Jelenleg a vállalati hálózathoz nem engedélyezett módon kapcsolódó (rogue) hozzáférési pontok kiszűrésére alkalmas. Amennyiben nem engedélyezett, idegen AP-t észlel, akkor riasztást küld az üzemeltetőknek, és figyelmezteti a felhasználót a kockázatokra. Emellett akkor is riaszt, ha nyilvános, nem biztonságos WiFi hálózathoz próbál kapcsolódni a készülék.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat