A vírusok június toplistája
A vírusok júniusi toplistájának élén olyan károkozókat találunk, amelyek zsarolástól és adatlopástól sem riadnak vissza.
A Check Point Research kiadta a júniusra vonatkozó, Global Threat Index című elemzését. Ebből egyebek mellett az is kiderül, hogy az elmúlt hónap során a Phorpiex botnet is kivette a részét az Avaddon nevű zsarolóprogram terjesztéséből. Méghozzá nem is akárhogy, mivel az Avaddon a vírusok toplistájának 13. helyéről egyből a 2. helyre ugrott fel.
A Phorpiex által terjesztett legújabb rosszindulatú, kéretlen üzenetek arra próbálják rávenni a címzetteket, hogy nyissanak meg egy ZIP-fájlt. Ha a felhasználó ezt megteszi, akkor aktiválódik az Avaddon zsarolóprogram, titkosítja a gépen az adatokat, majd pénzt követel a titkosítás feloldásáért. A kutatók becslése szerint a Phorpiex botnet ezzel és az ehhez hasonló ténykedésével éves szinten mintegy 500.000 dollár bevételt generál a bűnözők számára.
A vírus toplista élére ezúttal az Agent Tesla nevű, távoli hozzáférést biztosító trójai került, miközben az XMRig alapú kriptobányász program második hónapja tartja magát a toplista harmadik helyén.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat