A támadókat is megkavarta a Bitcoin szárnyalása

​Már a kiberbűnözők sem tudják, hogy éppen mire fordítsák az erőforrásaikat. Most épp a kriptopénz bányászat felé fordultak, de úgy tűnik, hogy az eddigi állásaikat sem akarják feladni.
 

2020-ban az emberek minden korábbinál több időt töltöttek online, ez pedig a DDoS-támadások felvirágzásához vezetett. Tulajdonképpen nem volt olyan szektor, illetve iparág, amelyet ne érintett volna a probléma, beleértve az oktatási intézményeket és az online játékokat is.

A Kaspersky 2020 negyedik negyedévében 10 százalékkal több támadást regisztrált, mint 2019 hasonló időszakában. Jó hír viszont, hogy 2020 harmadik negyedévéhez képest 31 százalékkal esett vissza a támadások száma. Vagyis folytatódott a harmadik negyedévben megfigyelhető csökkenő trend. 

A szakemberek szerint mindez a kriptovaluta árfolyamok elszabadulása miatt történhetett. A növekedés következtében a kiberbűnözőknek feltehetően újra kellett gondolniuk egyes botneteket, hogy az addig jellemzően DDoS-támadásokhoz használt rendszereiket kriptopénz bányászatra állítsák át, amivel nagyobb profitra tehettek szert. 

Ezt az is alátámasztja, hogy 2019-ben és 2020 elején is csökkenés volt megfigyelhető a kriptobányász vírusok számában. 2020 augusztusától kezdődően azonban ez a trend megfordult, és az említett malware típushoz tartozó károkozók mennyisége már növekedést mutatott.

"A DDoS-támadások piacán jelenleg két ellentétes irányú trend figyelhető meg. Egyfelől az emberek még mindig nagymértékben támaszkodnak az online erőforrásokra, ezért a kiberbűnözők gyakran folyamodnak DDoS-támadásokhoz. Ugyanakkor a kriptovaluta árfolyamok ugrásszerű növekedésének következtében jövedelmezőbb lehet számukra, ha kriptobányászatra alkalmas vírusokkal fertőznek számítógépeket. Összességében azonban a DDoS-támadások száma viszonylag stabil szinten maradt a negyedik negyedévben. Szerintünk ez a trend előreláthatóan 2021-ben is folytatódni fog"

- mondta Alekszej Kiszelev, a Kaspersky DDoS Protection csapatának üzletfejlesztési vezetője.

A biztonsági szakemberek a következőket ajánlják a szervezetek számára a DDoS-támadások elleni védekezéshez:
  • Fordítsanak kiemelt figyelmet a webes erőforrásokra, és jelöljenek ki olyan szakembereket, akik megfelelően tudnak reagálni a DDoS-támadásokra.
  • Ellenőrizzék a külső felekkel - többek között az internetszolgáltatókkal - kötött megállapodásokat és az elérhetőségi adatokat. Így a biztonsági csapatok egy támadás esetén gyorsabban tudnak reagálni.
  • Alkalmazzanak technológiai védelmet a DDoS-támadások kockázatainak csökkentése érdekében.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség