A MITRE ATT&CK keretrendszer

​A MITRE ATT&CK keretrendszer sokat segíthet a fenyegetettségek azonosításában és a védelmi hiányosságok feltárásában.
 

A kiberbűnözők rengeteg módszerrel és technikával támadják a szervezeteket. Ezért az IT-biztonsági szakembereknek is számtalan eshetőségre kell felkészülniük, és szükség esetén új típusú védelmi megoldásokat kell bevezetniük. Nehéz mindezt folyamatosan nyomon követni, ám a Micro Focus szakértői szerint komoly segítséget nyújthat mindebben egy olyan keretrendszer, amelyet kifejezetten a különféle támadási taktikák és technikák összesítésére, illetve kategorizálására hoztak létre.
 
A szervezetek számára egyre nagyobb terhet jelent, hogy minden típusú veszélyforrással foglalkozzanak. A biztonsági információ- és eseménykezelő rendszerek nagy segítséget nyújtanak, de önmagukban nem elegendőek minden esetben, és nem kínálnak átfogó receptet a cégeknek ahhoz, hogy pontosan és gyorsan azonosítsák a különféle módszereket alkalmazó támadókat.
 
A MITRE ATT&CK keretrendszer segít felmérni, hogy mennyire hatékony a szervezet védekezési és detektálási stratégiája, illetve az infrastruktúrában alkalmazott biztonsági megoldások. Az eszköz egy rendszeresen frissített, szabadon és világszerte elérhető tudásbázison alapul, amely a való életben alkalmazott betörési taktikákat és technikákat tartalmazza. Széles körben használják a kormányzati és a privát szektorban is, mivel segítségével azonosíthatók a hiányosságok a védelemben, az átláthatóságban és a folyamatokban.
 
A keretrendszer közös szótárt és közös nyelvet biztosít a szervezetek biztonsági csapatai számára, amelyre hivatkozva kezelhetik a kiberfenyegetéseket, és az ellenük alkalmazható védekezési stratégiákat. Emellett a megoldás olyankor is hasznos lehet, amikor egy harmadik féltől származó biztonsági megoldás bevezetését tervezik a szervezetnél.

Természetesen a lista hosszú és összetett, tehát tetemes munkával jár, ha a szakértők egyesével kezdik el felderíteni, hogy védett-e a vállalatuk az adott támadási módszerekkel szemben. Ilyen esetekben adnak hasznos segítséget azon (például SIEM) technológiák, amelyek képesek együttműködni a keretrendszerrel.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség