A legújabb kiberfegyverek: felhő és titkosítás
A Cisco közzétette a kiberbiztonsági jelentését, amelyből kiderült, hogy a kiberbűnözők is a felhők felé fordultak.
A Cisco immár 11 éve vizsgálja a legfontosabb kiberbiztonsági trendeket és problémákat. A legfrissebb jelentése az elmúlt 12-18 hónapra kiterjedő kiberbiztonsági vizsgálatokon alapul. A tanulmány fontos megállapítása, hogy a támadók a felhő alapú megoldások mellett egyre gyakrabban élnek vissza a titkosítás adta lehetőségekkel a védelem és a detektáló mechanizmusok megkerülése érdekében. 2017 októberében a teljes webes forgalom fele már titkosított csatornákon zajlott. A titkosítás alapvetően a védelmet hivatott erősíteni, azonban a megnövekedett mennyiségű titkosított adatforgalom miatt nehezebbé vált a potenciális veszélyek azonosítása, illetve kiszűrése. Egy év alatt több mint háromszorosára emelkedett a vizsgált kártevők által alkalmazott titkosított hálózati kommunikáció.
Komplex védelem
A vállalatok általában több biztonsági terméket alkalmaznak egyszerre, különböző beszállítóktól. Az egyre gyakoribb támadások közepette ez a komplexitás azonban csökkentheti egy vállalat védelmi képességeit. A tanulmány elkészítése során megkérdezett biztonsági szakemberek 25 százaléka nyilatkozta, hogy 11-20 különböző szolgáltató biztonsági termékeit használja. Ez az arány egy évvel korábban még csak 18 százalék volt.
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat