A legújabb kiberfegyverek: felhő és titkosítás
A Cisco közzétette a kiberbiztonsági jelentését, amelyből kiderült, hogy a kiberbűnözők is a felhők felé fordultak.
A Cisco immár 11 éve vizsgálja a legfontosabb kiberbiztonsági trendeket és problémákat. A legfrissebb jelentése az elmúlt 12-18 hónapra kiterjedő kiberbiztonsági vizsgálatokon alapul. A tanulmány fontos megállapítása, hogy a támadók a felhő alapú megoldások mellett egyre gyakrabban élnek vissza a titkosítás adta lehetőségekkel a védelem és a detektáló mechanizmusok megkerülése érdekében. 2017 októberében a teljes webes forgalom fele már titkosított csatornákon zajlott. A titkosítás alapvetően a védelmet hivatott erősíteni, azonban a megnövekedett mennyiségű titkosított adatforgalom miatt nehezebbé vált a potenciális veszélyek azonosítása, illetve kiszűrése. Egy év alatt több mint háromszorosára emelkedett a vizsgált kártevők által alkalmazott titkosított hálózati kommunikáció.
Komplex védelem
A vállalatok általában több biztonsági terméket alkalmaznak egyszerre, különböző beszállítóktól. Az egyre gyakoribb támadások közepette ez a komplexitás azonban csökkentheti egy vállalat védelmi képességeit. A tanulmány elkészítése során megkérdezett biztonsági szakemberek 25 százaléka nyilatkozta, hogy 11-20 különböző szolgáltató biztonsági termékeit használja. Ez az arány egy évvel korábban még csak 18 százalék volt.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat