A károkozó, amely az IcedID trójai babérjaira tör

​Minden jel arra utal, hogy a hírhedt IcedID trójai program ismét életre kelt, és hamarosan jelentősebb támadási hullámokat indíthat el.
 

Az IcedID trójai 2017-ben vált ismertté, és azóta folyamatosan fejlődött, illetve fertőzött. Eredetileg egy moduláris felépítésű, banki trójaiként kezdte a pályafutását, majd mind több funkcióval ruházták fel a készítői. Így például alkalmassá vált hátsó kapuk kiépítésére, illetve jogosulatlan távoli műveletvégrehajtások elősegítésére. Emellett az utóbbi években viszonylag gyakran jutott szerephez különféle kártékony programok, többnyire zsarolóvírusok terjesztésében. 
 
Idén februárban sikerült a IcedID mögött meghúzódó alvilági csoportosulás irányítóját lefülelni, aki most az Egyesült Államokban akár 40 évnyi börtönbüntetéssel néz szembe. A vezető "elvesztése" azonban sajnos nem jelentette azt, hogy a kiberbűnözők meghátráltak volna. A Proofpoint és a Cymru szakértői csapata ugyanis arra hívta fel a figyelmet, hogy az IcedID-hez kísértetiesen hasonlító, Latrodectus nevű trójai program egyre szélesebb körű fenyegetést jelent.

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  3. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  4. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  5. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  6. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  7. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  8. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  9. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  10. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség