A hackerek már a kritikus infrastruktúrákban vannak
Az egyik kínai hackercsoport legalább öt éve észrevétlenül járt-kelt egyes amerikai kritikus infrastruktúrák informatikai rendszereiben.
A kritikus infrastruktúrák védelmére az Egyesült Államok - a legtöbb országhoz hasonlóan - kiemelt figyelmet fordít. Ennek egyik oka, hogy ha ezeket kibertámadás éri, akkor az nagyon komoly nemzetbiztonsági problémákat vethet fel, és emberi életeket veszélyeztethet. A kockázatok pedig tovább fokozódnak akkor, ha ezeket az infrastruktúrákat egy labilis geopolitikai időszakban éri atrocitás.
Az elmúlt héten az USA-ban meglehetősen komoly visszhangot keltett az a bejelentés, amelyet egyebek mellett a CISA, az FBI és az NSA tett. Eszerint ugyanis az ügynökségek arra utaló bizonyítékokat találtak, hogy a kínai Volt Typhoon nevű, kiberkémkedésre szakosodott csoport számos kritikus infrastruktúra informatikai hálózatába jutott be. Ráadásul erre legalább már öt évvel ezelőtt sor került, és a hackerek ténykedésére egészen mostanáig nem derült fény. Vagyis a támadók több éven keresztül tudták úgy fenntartani a jelenlétüket ezekben a kritikus hálózatokban, hogy azt bárki vagy bármely védelmi rendszer detektálta volna.
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat