A Counter Strike lett a kiberbűnözők nagy kedvence
Miközben az országok világszerte lezárásokra kényszerültek, az online játékosok száma az egekbe szökött. Erre pedig a kiberbűnözők is felfigyeltek.
2020. március végére az aktív felhasználók száma a Steamen abszolút rekordot ért el, és úgy tűnt, hogy nem lesz könnyű mindezt túlszárnyalni. Azonban a rekord 2021. márciusában ismét megdőlt. Ekkor a platform felhasználóinak száma megközelítette a 27 milliót.
Az online játékok népszerűségének növekedésével párhuzamosan a kiberbűnözők is igyekeztek a saját javukra fordítani e trendeket. Tavaly tavasszal a Kaspersky kutatói megállapították, hogy jelentősen megnőtt az antivírus szoftverek által észlelt azon weboldalak száma, amelyek népszerű játékok és platformok nevének álcája alatt jelentek meg. A 2021 elején tapasztalható visszaesést követően a webes támadások száma tavasszal ismét emelkedésnek indult. 2021. áprilisában 34 százalékkal nőtt a számuk márciushoz képest.
A tavalyi évhez hasonlóan a csaliként használt legnépszerűbb játék sokáig a Minecraft volt, de az elmúlt hónapokban ebből a szempontból már a Counter Strike: Global Offensive került a toplista élére.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat