A Counter Strike lett a kiberbűnözők nagy kedvence

​Miközben az országok világszerte lezárásokra kényszerültek, az online játékosok száma az egekbe szökött. Erre pedig a kiberbűnözők is felfigyeltek.
 

2020. március végére az aktív felhasználók száma a Steamen abszolút rekordot ért el, és úgy tűnt, hogy nem lesz könnyű mindezt túlszárnyalni. Azonban a rekord 2021. márciusában ismét megdőlt. Ekkor a platform felhasználóinak száma megközelítette a 27 milliót.
 
Az online játékok népszerűségének növekedésével párhuzamosan a kiberbűnözők is igyekeztek a saját javukra fordítani e trendeket. Tavaly tavasszal a Kaspersky kutatói megállapították, hogy jelentősen megnőtt az antivírus szoftverek által észlelt azon weboldalak száma, amelyek népszerű játékok és platformok nevének álcája alatt jelentek meg. A 2021 elején tapasztalható visszaesést követően a webes támadások száma tavasszal ismét emelkedésnek indult. 2021. áprilisában 34 százalékkal nőtt a számuk márciushoz képest.
 
A tavalyi évhez hasonlóan a csaliként használt legnépszerűbb játék sokáig a Minecraft volt, de az elmúlt hónapokban ebből a szempontból már a Counter Strike: Global Offensive került a toplista élére.
 
A játéktémát kihasználó támadások során az esetek többségében trójai programok jutnak szerephez. Ezeket a csalók ingyenes játékoknak, frissítéseknek, népszerű játékok bővítményeinek álcázzák.
 

"Mostanság példátlanul magas az online játékosok száma világszerte, és a videójátékokkal való időtöltés remek módot kínál a kikapcsolódásra ebben a pandémia sújtotta időszakban. Ez természetesen azzal jár együtt, hogy a kiberbűnözők is érdeklődést mutatnak a téma iránt, és tekintettel arra, hogy egyre többen játszanak a munkához használt eszközeiken, a vállalati erőforrások is veszélybe kerülnek. Ugyanakkor vannak módszerek arra, hogy a játékosok biztonságosan adhassák át magukat a játék örömeinek. Csak annyit kell tenniük, hogy követik az alapvető kiberbiztonsági szabályokat"

- mondta Tóth Árpád, a Kaspersky magyarországi igazgatója.
 
A Kaspersky szakértői a következőket javasolják: 
  • Használjunk erős jelszavakat, és ha lehet, kétfaktoros hitelesítést a fiókjaink védelméhez.
  • Óvakodjunk a csaló programoktól és a játékok kalózváltozataitól.
  • Használjunk erős, megbízható védelmi szoftvert.
  • Biztonságosabb a játékokat hivatalos oldalakról beszerezni, és érdemes kivárni a hivatalos akciókat, mintsem bedőlni a csalók ajánlatainak.
  • Óvakodjunk az adathalász kampányoktól és az ismeretlen játékosoktól.
  • Lehetőleg ne kattintsunk külső oldalakra mutató hivatkozásokra a chatekben, és alaposan ellenőrizzük minden olyan forrás címét, amely a felhasználónév és a jelszó megadására kér minket.
 
  1. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

  2. 4

    A PuTTY-hoz egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  3. 4

    A XenServer és a Citrix Hypervisor is biztonsági frissítéseket kapott.

  4. 3

    A GitLab újabb biztonsági javításokat adott ki.

  5. 3

    A Palo Alto PAN-OS operációs rendszer kapcsán újabb sebezhetőségekre derült fény.

  6. 4

    Az IBM QRadar Suite újabb biztonsági frissítéseket kapott.

  7. 4

    A Juniper jelentős mennyiségű biztonsági javítást adott ki.

  8. 3

    Az Adobe egy fontos besorolású sebezhetőséget javított a Photoshop szoftverben.

  9. 3

    Az Adobe Illustrator legújabb verziójával egy biztonsági rés is befoltozhatóvá vált.

  10. 3

    Az Adobe InDesign egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség