A biztonsági hiba, amely végigsöpört a mobilokon

​Egy chipeket érintő biztonsági hiba miatt neves gyártók mobil készülékei váltak sebezhetővé. A hibajavítások az újabb mobilokra már elérhetők.
 

A Check Point a napokban számolt be részletesebben arról a sebezhetőségről, amelyet még tavaly fedezett fel a Qualcomm MSM (Mobile Station Modem) chipek kapcsán. A biztonsági rés a 2G-s, a 3G-s, a 4G-s, valamint a legújabb, 5G-s vezérlőket is érinti, és a jelenleg használatban lévő mobil készülékek 40 százalékának esetében jelent kockázatot. Olyan neves gyártók Qualcomm alapú okostelefonjai és egyéb mobil eszközei is sebezhetők - hibajavítások nélkül -, mint amilyen például a Samsung, a Google, az LG, a OnePlus és a Xiaomi.
 
A Qualcomm már tavaly decemberben befoltozta a kutatók által jelzett biztonsági rést, és a szükséges javításokat eljuttatta a gyártók számára, amelyek többsége ki is adta a frissítéseket. Csakhogy ez esetben is elmondható, hogy e frissítések csak a támogatással rendelkező, vagyis az újabb készülékekhez váltak letölthetővé, és egyelőre megsaccolni sem lehet, hogy mennyi mobil maradt védtelen a hibával szemben.
 
A CVE-2020-11292 azonosítójú biztonsági hiba kihasználásával a támadók kártékony kódokat telepíthetnek a célkeresztbe állított eszközökre, méghozzá olyan módon, hogy az Android védelmi mechanizmusai abból semmit nem vesznek észre. Ennek oka, hogy a jogosulatlan kódfuttatásra a sebezhető Qualcomm chipek bevonásával, mély szinten kerül sor. Emiatt az érintett készülékeken az elkövetők észrevétlenül tudnak károkat okozni, például azzal, hogy bizalmas adatokat kaparintanak meg, illetve szivárogtatnak ki.
 

"A hiba kihasználásával a támadónak lehetősége nyílhat arra, hogy az Android operációs rendszert, mint belépési pontot állítsa szolgálatába, majd láthatatlanul kódokat fecskendezzen be a készülék memóriájába"

- nyilatkozták a Check Point szakértői. Majd hozzátették, hogy a kutatásukat az is motiválta, hogy ezáltal segítséget tudnak nyújtani a Qualcomm és más chipfejlesztők számára ahhoz, hogy a jövőben biztonságosabb megoldások születhessenek.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség