A 25 leggyakoribb biztonsági rés
Biztonsági kutatók összegyűjtötték azt a 25 leggyakoribb biztonsági problémát, amelyek a szoftvereket támadhatóvá teszik.
A MITRE Corporation közzétette a CWE (Common Weakness Enumeration) Top 25 listáját, amelyben a legveszélyesebb és egyben leggyakoribb szoftveres sérülékenységeket gyűjtötte össze. Ilyen listát már 2011-ben is készített, de akkor elsősorban fejlesztők, biztonsági szakemberek megkérdezésével mérte fel a biztonsági résekkel kapcsolatos trendeket. Ezúttal pedig az NVD (National Vulnerability Database) adatbázis szolgált a felmérés alapjául.
A toplista
A CWE alapvetően több mint 600 különféle kategóriát tartalmaz, amelyek közül a MITRE a 25 leggyakoribb sérülékenységtípust emelte ki. A toplistából kiderül, hogy továbbra is a memóriakezelési rendellenességek (például a puffertúlcsordulási hibák) jelentik a legnagyobb kockázatot. A második helyre az XSS (Cross-site Scripting) sebezhetőségek kerültek, amelyek elsősorban nagy számuk miatt érdemelték ki az „előkelő” helyet. A képzeletbeli dobogó harmadik fokát pedig a bemeneti adatok nem megfelelő ellenőrzésére visszavezethető hibák foglalják el.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat