75 ezer dollárt értek a Safari kémkedős hibái
Az Apple 75 ezer dollár jutalmat osztott ki annak az etikus hackernek, aki kémkedésre lehetőséget adó sebezhetőségeket fedezett fel a Safari webböngészőben.
Az Apple is rendelkezik hibavadász programmal, amelynek keretében a biztonsági kutatók jelezhetik az általuk felfedezett sérülékenységeket. Ha pedig mindezt az előírásoknak megfelelően, etikus módon teszik, akkor pénzjutalmat is kapnak. A legmagasabb díj nem kevesebb mint félmillió dollárra rúg, de ezért valóban kritikus veszélyességű biztonsági hibára kell ráakadni. A legutóbbi esetben a vállalat 75 ezer dollárt adott annak az etikus hackernek, aki a Safari böngészőt kényszerítette térdre.
A jutalmazott kutató, Ryan Pickren összesen hét biztonsági rést mutatott ki a Safariban. Ezek közül három külön kiemelendő, ugyanis ezen hibák együttes kihasználásával lehetőség nyílik kémkedésre. Ehhez a támadónak egy speciálisan szerkesztett weboldalra kell elvezetnie a felhasználót, ahol elérheti, hogy a kamera és a mikrofon automatikusan bekapcsoljon. Ettől kezdve pedig szabad út nyílik a kémkedés és a megfigyelés előtt. A kockázatokat jelentősen fokozza, hogy mindez olyan módon történhet meg, hogy a webböngésző semmiféle figyelmeztetést nem jelenít meg, és a - hagyományos esetektől eltérően - nem kér engedélyt a kamera, valamint a mikrofon használatához.
A szakember szerint a sebezhetőségeket nem bonyolult kihasználni, tulajdonképpen JavaScript kódok segítségével kivitelezhető a művelet. A problémát tovább fokozza, hogy a sérülékenységek iOS és macOS operációs rendszerek alatt is működőképesek, vagyis Mac, iPhone és iPad esetében is kockázatot jelentenek.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat