20 évig senkinek sem tűnt fel ez a biztonsági hiba

​Egy széles körben használt, szoftveres összetevőben egy olyan sérülékenységre derült fény, amely már több mint húsz éve velünk volt.
 

A libpng a PNG (Portable Network Graphics (PNG) formátumú állományok kezeléséhez biztosít támogatást. Egy platformfüggetlen könyvtárról van szó, amelyre számos alkalmazás építkezik. Különösen népszerű a linuxos környezetekben, és megannyi Linux disztribúció részét képezi. Ezért aztán, ha a libpng kapcsán biztonsági hibára derül fény, akkor azt azért is érdemes komolyan venni, mivel rengeteg rendszer lehet érintett.
 
A libpng legutóbb feltárt sérülékenysége nem kifejezetten a veszélyessége miatt hívta fel magára a figyelmet. Sokkal inkább azzal, hogy a vizsgálatok szerint 1995 júniusa óta jelen volt a szoftveres összetevőben. Vagyis egy több mint 20 éves sebezhetőségről hullt le a lepel.
 
A sebezhetőség PNG-állományok szerkesztésére is alkalmas, libpng-t használó szoftverek térdre kényszerítését teheti lehetővé, azaz szolgáltatásmegtagadásokhoz járulhat hozzá. A támadások kivitelezéséhez felhasználói közreműködésre is szükség van. Az eddigi hírek szerint azok az alkalmazások, amelyek kizárólag a PNG-fájlok megjelenítésére képesek, nem veszélyeztetettek e biztonsági rés által.
 
A fejlesztők a sokat látott biztonsági hibát az 1.6.27, az 1.5.28, az 1.4.20, az 1.2.57 és az 1.0.67 verziók kiadásával orvosolták. Egyes Linux disztribúciók a szokásos frissítési folyamatokon keresztül kapják meg a javításokat.
 
Érdekesség, hogy a libpng egy viszonylag biztonságos könyvtárnak számít. 2004 óta két tucat biztonsági rést kellett rajta befoltozni, tavaly mindössze a szóban forgó sebezhetőséget.
 
  1. 3

    A Trend Micro Antivirus One for macOS egy sebezhetőséget tartalmaz.

  2. 4

    Jelentős mennyiségű QRadar frissítést adott ki az IBM.

  3. 3

    A Nessus Network Monitor kapcsán négy hibajavítás vált elérhetővé.

  4. 4

    A Cico az IP telefonjaihoz három hibát javító frissítést tett közzé.

  5. 4

    Az ArobaOS-hez fontos biztonsgi frissítés érkezett.

  6. 3

    A Google egy veszélyes biztonsági rést foltozott be a ChromeOS-en.

  7. 4

    A Google két veszélyes hibát orvosolt Chrome böngészőben.

  8. 4

    A SonicWall két sebezhetőséget javított a GMS kapcsán.

  9. 4

    A Citrix a virtualizációs megoldásaihoz fontos frissítéseket tett közzé.

  10. 4

    A QNAP számos sebezhetőséget szüntetett meg a NAS adattárolói kapcsán.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség