Zsarolóvírus pusztított a Mattel játékgyártónál
A Mattel egy biztonsági incidensről számolt be, amely egy zsarolóvírusra épülő támadás során következett be. Az eddigi vizsgálatok szerint adatszivárgás nem történt.
Továbbra sem csitulnak a nagyvállalatokat érő kibertámadások. Ezúttal a Mattel játékgyártó számolt be arról, hogy a nyáron egy jelentős kibertámadás érte, aminek következtében az üzleti folyamataiban fennakadások voltak tapasztalhatók.
A Mattel a világ egyik legnagyobb játékgyártója. 24 ezer alkalmazottat foglalkoztat világszerte, és 2019-ben 5,7 milliárd dolláros bevételt könyvelt el. Ezért aztán a nagyobb anyagi haszon után sóvárgó kiberbűnözők ezt a vállalatot is kiszemelték maguknak. Július 28-án egy jelentős támadást indítottak a cég egyes informatikai rendszerei ellen, amelynek során képesek voltak egy veszélyes kártékony programot bejuttatni a hálózatba. Ezt követően rendszerek kompromittálására is sor került.
A Mattel kifejtette, hogy amikor észlelték a támadást, akkor azonnal életbe léptették azokat az eljárásrendeket, amiket az ilyen esetekre dolgoztak ki. Az incidenskezelés során egyes üzleti folyamatokat kiszolgáló szervereket le kellett ugyan állítani, de a szakembereknek sikerült minden kritikus rendszert helyreállítaniuk, és a leállások csak átmenetiek voltak.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat