Zsarolóvírus jutott be az indiai Tata rendszerébe

​A Tata Technologies hivatalos közleményben tudatta, hogy zsarolóvírussal végrehajtott támadás miatt egyes informatikai rendszereiben fennakadások voltak.
 

A Tata Technologies India egyik legfontosabb vállalatának számít technológiai szempontól. Több mint 11 ezer alkalmazottat foglalkoztat, és jelentős mértékben kiveszi a részét egyebek mellett az autóiparból és a kutatás fejlesztési tevékenységekből is. A cég ezért aztán meghatározó célpontnak számít a kiberbűnözők körében. Ezt támasztja alá az is, hogy az elmúlt napokban a Tata informatikusainak egy komoly biztonsági incidenssel kellett megküzdeniük.
 
A vállalat jelezte, hogy egy zsarolóvírus került a rendszerébe, ami miatt egyes szervereket le kellett állítani. A támadóknak ugyanakkor így is sikerült néhány kiszolgálót térdre kényszeríteniük. Ezek helyreállítása megtörtént, így az érintett rendszerek ismét üzemszerűen működnek.
 
A Tata annyit közölt, hogy az incidens nem érintette azokat a rendszereket, amelyek az ügyfelek kiszolgálásában jutnak szerephez. A kibertámadás kivizsgálása jelenleg is folyamatban van, amiben külső szakértők is részt vesznek. Elsősorban azt kell most kideríteniük, hogy az incidens során történt-e adatszivárgás. Ez azért lényeges, mert a vállalat rengeteg személyes és üzleti adat kezelése mellett megannyi szellemi termékkel is rendelkezik.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

  2. 3

    A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  3. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  6. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  8. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  9. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  10. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség