Zsarolóvírus járt a Guess hálózatában
A Guess divatcég bejelentette, hogy egy kibertámadás következtében ügyféladatok kerülhettek illetéktelen kezekbe.
A Guess világszerte több mint 1000 kiskereskedelmi boltot működtet, és további több mint félezer áruházzal működik együtt partnerein keresztül. Azt már korábban lehetett tudni, hogy februárban a vállalat informatikai hálózatába egy zsarolóvírus került be. Mivel manapság ezek a kártékony programok már nem kizárólag fájlokat tesznek tönkre, hanem adatokat is előszeretettel lopnak, ezért a Guess esetében is nagy kérdés volt, hogy a támadók hozzáfértek-e bizalmas adatokhoz.
A vállalat egy kiberbiztonsági céget kért fel a vizsgálatok lefolytatására. A szakértők pedig május 26-án arra a következtetésre jutottak, hogy a februári támadás elkövetői hozzáférést szerezhettek ügyféladatokhoz, beleértve neveket, címeket, társadalombiztosítási számokat, jogosítvány számokat, valamint bank- és hitelkártya adatokat is.
A Guess nem közölte, hogy pontosan hány ügyfelét érintette az adatbiztonsági incidens, de akiknek az adatai veszélybe kerültek a kibertámadás során, azokat már júniusban elkezdte kiértesíteni a cég. (Maine ügyészségére benyújtott dokumentum szerint 1300 ügyfél adata szivároghatott ki.) A cég minden érintett ügyfelének egy éves adatvédelmi és hitelkártya monitorozó szolgáltatásra fizetett elő. Emellett jelezte, hogy további védelmi intézkedéseket hozott annak érdekében, hogy a kockázatokat csökkentse.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat