Webes hirdetésekkel trükköznek a netes csalók

​A Sophos olyan csalásokra lett figyelmes, amelyek webes hirdető hálózatokat használnak fel arra, hogy hamis rendszerüzenetekkel tévesszék meg a felhasználókat.
 

Maga a trükk nem számít nagy újdonságnak, hiszen már korábban is rengeteg "scareware" típusú károkozással lehetett találkozni. Ezek pedig nem egy esetben veszélyes kártékony programok terjedését segítették elő, egyebek mellett zsarolóvírusokét is.
 
A Sophos szerint a mostani támadások érdekessége, hogy mondvacsinált rendszerüzeneteket jelenítenek meg, és ezeket használják belépési pontként úgynevezett technikai támogatásos csalásokhoz. Emellett ezek révén próbálják rávenni az áldozataikat, hogy különféle mobil appokat vásároljanak. Néha egy visszaszámlálót is használnak, hogy sürgessék a felhasználót.
 
A biztonsági cég úgy látja, hogy a böngészők fejlesztői sokat tettek azért, hogy csökkentsék a kockázatokat. Ennek ellenére nagyon is indokolt az óvatosság, hiszen a felbukkanó üzenetek igencsak megtévesztőek lehetnek, és komolyabb problémák forrásául szolgálhatnak. Mindez megtörténhet úgy is, hogy az áldozat - technikai támogatás reményében - engedélyezi a támadó számára a számítógéphez való távoli hozzáférést. Ezt követően pedig a csaló kártékony programokat telepíthet, vagy nemkívánatos műveleteket végezhet a felhasználó nevében.
 
"Szerencsére ezeket az átveréseket könnyű kiszúrni, ha kritikus szemmel néz rájuk az ember. Az adathalász üzenetekhez hasonlóan gyakran furcsa megfogalmazással bíró, nagybetűket rosszul használó, illetve nyelvtani vagy helyesírási hibákat tartalmazó szövegeket tartalmaznak" - mondta Szappanos Gábor, a Sophos kutatási igazgatója.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség