Webes hirdetésekkel trükköznek a netes csalók
A Sophos olyan csalásokra lett figyelmes, amelyek webes hirdető hálózatokat használnak fel arra, hogy hamis rendszerüzenetekkel tévesszék meg a felhasználókat.
Maga a trükk nem számít nagy újdonságnak, hiszen már korábban is rengeteg "scareware" típusú károkozással lehetett találkozni. Ezek pedig nem egy esetben veszélyes kártékony programok terjedését segítették elő, egyebek mellett zsarolóvírusokét is.
A Sophos szerint a mostani támadások érdekessége, hogy mondvacsinált rendszerüzeneteket jelenítenek meg, és ezeket használják belépési pontként úgynevezett technikai támogatásos csalásokhoz. Emellett ezek révén próbálják rávenni az áldozataikat, hogy különféle mobil appokat vásároljanak. Néha egy visszaszámlálót is használnak, hogy sürgessék a felhasználót.
A biztonsági cég úgy látja, hogy a böngészők fejlesztői sokat tettek azért, hogy csökkentsék a kockázatokat. Ennek ellenére nagyon is indokolt az óvatosság, hiszen a felbukkanó üzenetek igencsak megtévesztőek lehetnek, és komolyabb problémák forrásául szolgálhatnak. Mindez megtörténhet úgy is, hogy az áldozat - technikai támogatás reményében - engedélyezi a támadó számára a számítógéphez való távoli hozzáférést. Ezt követően pedig a csaló kártékony programokat telepíthet, vagy nemkívánatos műveleteket végezhet a felhasználó nevében.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat