Vírusterjesztés YouTube videókkal

Újabb vírusterjesztést elősegítő videók kezdtek terjedni a YouTube-on. Ezúttal bitcoinokkal hitegetnek a csalók, miközben adatokat lopnak a megtévesztett felhasználóktól.
 

A YouTube-on sem számít példa nélküli eseménynek, ha olyan videó kerül ki, amely kiberbűnözők céljait szolgálja. A Frost néven tevékenykedő biztonsági kutató az ilyen jellegű videók feltérképezésére szakosodott, és különösen figyel azon tartalmakra, amelyek kriptopénzekkel kapcsolatos csalásokhoz kötődnek. Ezúttal egy olyan bitcoinos akcióra lett figyelmes, amely mind a felhasználók, mind a víruskeresők megtévesztésére alkalmas.
 
A csalók a videóikban ezúttal azt állítják, hogy ha valaki letölti az általuk bemutatott programot, akkor bitcoinhoz kapcsolódó privát kulcsokat tud generálni, amivel végső soron komoly anyagi haszonra lehet szert tenni. A videójuk alá három linket is beírtak, amelyek segítségével (Yandex, Google Drive vagy Mega oldalakról) lehet letölteni az állítólagosan busás haszonnal kecsegtető szoftvert.


Forrás: Frost
 
Ezzel szemben a valóság
 
A biztonsági kutató a hivatkozásokról letölthető programot alaposan is szemügyre vette, és hamar megállapította, hogy az semmi más célt nem szolgál, mint a számítógépek megfertőzését. Amennyiben a felhasználó letölti a csalók által közzétett telepítőprogramot, akkor például egy Crypto World.zip nevű fájl kerül a számítógépére. (Nyilván a fájlnév változhat.) Ha kitömöríti az állományt, akkor egy setup.exe fájl kerül elő, amelynek elindításakor rögtön kezdetét veszi a fertőzés. Ekkor jut szerephez a Predator the Thief nevű trójai.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség