Vírusos játék jelent meg a Steamen
Egy adatlopásra alkalmas vírussal fertőzött játék került ki a Steamre.
A Steam megerősítette azokat a híreket, melyek szerint a népszerű platformján egy olyan játék vált elérhetővé, amely egy trójai programot terjesztett. A játék PirateFi néven volt beszerezhető február 6-12. között. Mihelyt a Steam észlelte a problémát, a káros szoftvert azonnal eltávolította.
A statisztikák szerint amíg a kalandjátékként aposztrofált, ingyenesnek kikiáltott alkalmazás elérhető volt, addig azt körülbelül 1500 alkalommal töltötték le a játékosok.
A PirateFi egyébként meglehetősen pozitív értékeléseket kapott, ami arra utal, hogy az abba bekerült nemkívánatos kód nem keltett feltűnést a játékosok számítógépein. Pedig abban a Vidar nevű trójai lapult, amely alkalmas webböngészőkben tárolt sütik, illetve felhasználónevek, jelszavak kiszivárogtatására, levelezőkliensekhez (postafiókokhoz) kapcsolódó információk vezérlőszerverekre történő feltöltésére, de akár kriptotárcákkal kapcsolatos adatok összegyűjtésére is.

A Steam azok számára, akik letöltötték, és telepítették a szóban forgó játékprogramot, a következőket tanácsolta:
- Frissítsék a víruskereső szoftvert, és azzal végezzenek mélyszíntű ellenőrzést.
- Ellenőrizzék, hogy települt-e kéretlenül bármilyen alkalmazás a PC-re.
- Megfontolandó lehet a Windows teljes újratelepítése is.
A fentiekhez a Marius Genheimer, a SECUINFRA Falcon Team szakértője annyit tett hozzá, hogy érdemes módosítani azon fiókokhoz tartozó jelszavakat is, amelyek hitelesítési információit a felhasználók a webböngészőkben korábban elmentették, mivel a Vidar ezeket is kiszivárogtathatta, csakúgy mint a postafiókok belépési adatait.
-
A Microsoft két biztonsági hibajavítást adott ki a Microsoft Defenderhez.
-
Számos biztonsági frissítés érkezett a Dovecothoz.
-
A Postfix fejlesztői egy közepes veszélyességű hibát orvosoltak.
-
A MariaDB-hez több biztonsági javítás vált elérhetővé.
-
A Mozilla több tucat hibajavítást adott ki a Firefoxhoz.
-
A Drupal kritikus veszélyességű sebezhetőség miatt kapott azonnali frissítést.
-
A GLPI legújabb verziója két biztonsági rést foltoz be.
-
A GitLab CE/EE összesen tizenegy sérülékenység miatt kapott újabb frissítést.
-
A PostgreSQL legújabb verziói 11 biztonsági hibajavítást tartalmaznak.
-
Az ImageMagick számos sérülékenyég következtében kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági kutatói egy új, CallPhantom névre keresztelt androidos csalássorozatot azonosítottak a Google Play áruházban, amely valótlan ígéretekkel próbál pénzt kicsalni a felhasználóktól.
Az Apple Pay az egyik legnépszerűbb mobilfizetési szolgáltatás világszerte: becslések szerint több százmillió felhasználóval és évente több ezermilliárd dollárnyi tranzakcióval.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat









