Vírus áldozata lett az MSI Afterburner szoftver

​Vírusterjesztők az MSI Afterburner szoftvert vették célba, és manipulált telepítők révén próbálják a kártékony kódjaikat feljuttatni a számítógépekre.
 

A játékosok körében világszerte széles körben használt MSI Afterburner népszerűsége a kiberbűnözőket - nem először - arra sarkallta, hogy a szoftverrel különféle visszaéléseket kövessenek el. A legutóbbi akciójuk során az eredeti telepítőt manipulálták, majd meglehetősen széles körű kampányt indítottak annak érdekében, hogy a fertőzött fájlt minél többen töltsék le. A Cyble szakemberei szerint ehhez egyebek mellett több mint ötven weboldalt hoztak létre, egyebek mellett az alábbi, meglehetősen megtévesztő nevekkel ellátott domainek alatt:
  • msi-afterburner-download.site
  • msi-afterburner-download.tech
  • msi-afterburner-download.online
  • msi-afterburner-download.store
  • msi-afterburner-download.ru
  • msi-afterburner.download
  • mslafterburners.com
  • msi-afterburnerr.com
 
Amennyiben egy felhasználó egy ilyen kártékony weblapról tölti le a szoftvert, akkor a számítógépére először felkerül a teljesen ártalmatlan MSI Afterburner, ami miatt nem is biztos, hogy gyanakodni kezd az áldozat, hiszen látszólag minden úgy működik, ahogy azt várja. Csakhogy a háttérben egyéb folyamatok is lezajlanak a tudta nélkül. Így például a „Program Files” mappába bekerül egy Python alapú, "browser_assistant.exe" nevű fájl. Ez felelős azért, hogy a PC-re további nemkívánatos programok jussanak fel. Ezek közé tartozik a háttérben a GitHubról letöltött, kripotbányászatra alkalmas XMR alkalmazás, valamint a RedLine trójai is. Ez utóbbi károkozó elsősorban adatlopásban segíti a csalókat.
 
A vírusírók arra is ügyelnek, hogy lehetőleg minél hosszabb ideig tudják kiaknázni a megfertőzött PC-k erőforrásait kriptobányászati célokra, ezért a bányászati ténykedésüket úgy paraméterezik, hogy az akkor fusson, ha a számítógépet a felhasználó legalább egy órája nem használja. Emellett a rejtőzködést az is segíti, hogy jól ismert Windows-os folyamatokat (például az explorer.exe-t) fertőznek meg. Emellett letiltják a Feladatkezelőt és az egyéb, folyamatok monitorozására használható alkalmazásokat.
 
A biztonsági szakemberek az MSI Afterburner esetében is azt javasolták, hogy a szoftvert közvetlenül a hivatalos weboldalról töltsük le.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség