Vigyázzon, hogy hol hosszabbítja meg a vírusvédelmét!

​Internetes csalók ezúttal a McAfee nevével élnek vissza, és személyes, valamint bank- és hitelkártya adatokat próbálnak kipuhatolni. Ne dőljön be a trükknek!
 

A McAfee, mint az egyik legismertebb biztonsági cég ezúttal az internetes csalók és adathalászok célkeresztjébe került. A kiberbűnözők egy viszonylag egyszerűen kivitelezett megoldást választottak ahhoz, hogy a gyanútlan felhasználók legfontosabb adatait megkaparinthassák. Egyrészt adathalász módszerekkel manipulálnak, másrészt merítenek a technikai támogatásos csalások adta lehetőségekből is. 

A támadás során a felhasználó webböngészőjében egy meglehetősen megtévesztő weboldal nyílik meg, amelyben arról kap tájékoztatást, hogy a McAfee előfizetése hamarosan le fog járni, ezért azt meg kell újítani. A weblapon megtalálható egy "Renew Now" feliratú gomb, amire kattintva egy felugró ablak jelenik meg. Ebben a csalók elkérik a felhasználó bankkártyájának számát, lejárati dátumát és a CVC kódot. Ha ezt is megadja a netező, akkor egy újabb űrlap jelenik meg, amiben nevet, címet, telefonszámot és e-mail címet is bekérnek az elkövetők. Ha ezen az űrlapon is továbbjut a felhasználó, akkor egy weblapon láthatóvá válik, hogy az előfizetésének megújítása sikeres volt, és egy telefonszám felhívásával segítséget kérhet egyebek mellett szoftvertelepítéshez. 


A kártékony weboldal - Forrás: Thomas Roccia

A valóságban azonban mindez csak látszat. Az említett folyamat során nem történt más, mint a csalók megkaparintották a csőbe húzott felhasználó személyes és banki adatait, miközben eszük ágában sem volt bármiféle előfizetést meghosszabbítani. Sőt még a technikai támogatásos csalást is előkészítették. Így amikor az áldozatuk rájön arra, hogy valami nincs rendben, és semmiféle előfizetést nem kapott, akkor felhívja a megadott telefonszámot. Ezen pedig a csalók távoli hozzáférést kérnek a PC-hez, hogy érdemben segíteni tudjanak. Persze ekkor sincs szó semmiféle jótékony támogatásról, hiszen kizárólag a számítógéphez való hozzáférés a céljuk.

Ezek a csalások sok tanulsággal szolgálnak, de a legfontosabb, hogy a szoftvereinket, előfizetéseinket csak megbízható helyen keresztül hosszabbítsuk meg. Ellenkező esetben nemcsak az előfizetésünk bánhatja, hanem a bizalmas adataink is illetéktelen kezekbe kerülhetnek. 

Frissítés: az eset kapcsán a Thomas Roccia, a McAfee biztonsági szakértője egy vizsgálatot kezdeményezett, aminek során arra is fény derült, hogy a problémás weboldalakat kiszolgáló szerverről további reklámprogramok is felkerülhetnek a PC-kre. Vagyis a csalók összetettebb akciókat indítottak, mint azt korábban sejteni lehetett.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség