Videós affér a Google-nél
A Google elismerte, hogy tavaly novemberben egy biztonsági hiba miatt privát videók kerülhettek illetéktelen személyekhez.
A Google Takeout szolgáltatás segítségével a felhasználók lementhetik a Google szerverein tárolt és kezelt adataikat. Egyebek mellett a leveleiket, fényképeiket, videóikat és egyéb fájljaikat is. 2019. november 21-25. között azonban a Takeout és a Google Photos esetenként hibásan működött, ami veszélyeztette a felhasználók privát videós tartalmait.
A Google szerint az említett időszakban egy sebezhetőség miatt előfordulhatott, hogy a Takeout mentésekbe olyan videók is belekerültek, amelyek nem a mentést kezdeményező felhasználó fiókjához tartoztak. A jelentés szerint a Google Photos felhasználók 0,01 százalékát érintették a történtek. Az egyes Takeout mentésekbe egy vagy több olyan videó is belekerülhetett, amelyeknek semmi keresnivalójuk nem lett volna ott.
A Google szóvivője hangsúlyozta, hogy a videókon kívül más fájlok, adatok nem voltak érintettek. Egyben elnézést kért a történtek miatt, és jelezte, hogy megtették azokat az intézkedéseket, amik révén a jövőben a hasonló esetek elkerülhetővé válnak.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat