Veszélyes hiba fullánkját húzta ki a Microsoft

​A Microsoft és az Adobe is elérhetővé tette a júniusi biztonsági javításokat. Akadnak kritikus veszélyességű hibák a sebezhetőségi listán, ezért nem célszerű halogatni a frissítést.
 

A Microsoft ezúttal 55 sebezhetőségről számolt be, amelyek összessített kockázati listáján megtalálható a jogosulatlan távoli kódfuttatás, a jogosultsági szint emelés, az adatszivárogtatás, az adatmanipuláció és a szolgáltatásmegtagadás lehetősége is. A feltárt sérülékenységek közül három kapott kritikus veszélyességi besorolást. Ezek a hibák teljes mértékben kiszolgáltatottá tehetik az érintett rendszereket a támadásokkal szemben. 

A kritikusnak minősített biztonsági rések az alábbiakat sújtják:
  • Windows Hyper-V
  • Windows LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) támogatás
  • Windows Network File System

A júniusi hibajavító kedd főszereplője egyértelműen a Follina névre keresztelt sebezhetőség lett. Ennek javítását a Microsoft fejlesztői végre elvégezték, amire azért is nagy szükség volt, mivel a hiba már szerepet kapott támadásokban. Egyebek mellett egy tibeti közösség informatikai rendszerébe is ezen keresztül juttatták be az elkövetők a QBot trójait, majd okoztak károkat. 

A Follina egy régebbre visszanyúló probléma szüleménye, amellyel a Microsoft egészen mostanáig nem igazán foglalkozott, és azt nem tekintette biztonsági kockázatnak. Azonban kiderült, hogy igen is vannak kockázatok, ezért a hibajavítást már nem lehetett elodázni. A Windows MSDT (Windows Microsoft Diagnostic Tool) kapcsán kimutatott sérülékenység speciálisan összeállított dokumentumokkal válhat kihasználhatóvá, és tetszőleges kódok, PowerShell scriptek jogosulatlan távoli futtatását teszi lehetővé. 

A Microsoft ebben a hónapban a Windows mellett az Office-hoz, az SQL Serverhez, a Visual Studiohoz, a SharePointhoz és egyes Azure-os összetevőkhöz is adott ki biztonsági frissítéseket. 

Foltozgatás az Adobe-nál

Az Adobe hibajavításai is menetrendszerűen érkeztek meg. Ezúttal az alábbi alkalmazások tehetők biztonságosabbá a legújabb verziók telepítésével:
  • Adobe Animate:  
  • Adobe Bridge
  • Adobe Illustrator
  • Adobe InCopy
  • Adobe InDesign
  • Adobe RoboHelp Server

A fentiek közül az Illustrator viszi a prímet, hiszen 17 kritikus veszélyességű biztonsági rés befoltozására került sor az esetében. Ebből a szempontból nem sokkal maradt le a Bridge sem, amely 12 kritikus sérülékenységnek intett búcsút. A sebezhetőségek jogosulatlan távoli kódfuttatásra és adatlopásra adhatnak módot. 

A fenti hibajavításokkal, sebezhetőségekkel kapcsolatban további információk a Biztonságportál Prémium weboldalain olvashatók.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség