Újra fellángolt a Monti zsarolóvírus
A Monti zsarolóvírus ismét elkezdte célkeresztbe állítani a Linux és a VMware ESXi szervereket.
A Monti zsaroló program először tavaly nyáron hallatott magáról. Elsősorban azzal hívta fel a figyelmet, hogy a korábban komoly pusztításokat okozó Conti nevű zsarolóvírus klónjaként kezdett terjedni (miután a Conti forráskódja kiszivárgott az interneten). Ezt követően nem kapott túl nagy hírverést, ami elsősorban annak volt betudható, hogy viszonylag kis számban járult hozzá fertőzésekhez. Az elmúlt két hónapban pedig szinte teljesen leállt a terjedése. Már-már azt gondolhattuk, hogy leáldozott a kártevőnek, amikor a Trend Micro kiadott egy biztonsági jelentést, amelyben a Monti legújabb variánsának megjelenéséről számolt be.
A Monti legfrissebb verziója jelentős átalakításon esett át, de azért az alapfunkciói megmaradtak. Így továbbra is alkalmas VMware ESXi és Linux alapú szervereken végrehajtott fájltitkosításra, valamint e kiszolgálókról történő adatszivárogtatásra. A mélyben rejlő változások mértékét jól szemlélteti, hogy amíg a Monti első variánsának kódja 99 százalékban hasonlított a Cintiéra, addig a legújabb variánsnál már csak 29 százalékos egyezőségről beszélhetünk.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat