Újabb segítség érkezett a CrowdStrike-javításhoz
A Microsoft kiadott egy olyan ingyenes segédprogramot, amivel könnyebbé tehető a CrowdStrike frissítés által megbénult számítógépek helyreállítása.
Korábban már beszámoltunk a CrowdStrike által kiadott azon útmutatásokról, amelyek révén a múlt héten világszerte nagyon komoly fennakadásokat okozó frissítés által használhatatlanná tett számítógépek helyreállítása elvégezhető. Azóta a Microsoft kidolgozott egy újabb hivatalos módszert, ami némileg könnyebbé, gyorsabbá teheti a javítást. Ugyan ez sem jelent nagyfokú, központosítható automatizálást a helyreállítás tekintetében, de pár lépéssel lerövidíti a folyamatokat.
A Microsoft tulajdonképpen egy WinPE helyreállító eszközt tett közzé, ami például egy pendrive-ról történő bootolást követően automatikusan elvégzi a problémás CrowdStrike állományok (driverek) eltávolítását.
A bootolható helyreállító eszköz készítéséhez mindössze egy PowerShell scriptet kell letölteni a Microsofttól, ami aztán elvégzi a pendrive felkészítését. Ehhez a következőre van szükség:
- Windows kliens számítógép (64 bites)
- 8 GB szabad tárhely
- USB-s adattároló, például egy pendrive, amin minimum 1 GB szabad helynek kell lennie, és az adathordozó nem lehet nagyobb mint 32 GB (az alkalmazott FAT32 fájlrendszer miatt).
A Microsoft eszköze (PowerShell script) az alábbi link segítségével szerezhető be:
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2280386
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat