Továbbra is kriptopénzre éhesek a kiberbűnözők
Egy újabb kártékony hálózat terebélyesedésére hívták fel a figyelmet a Cisco biztonsági kutatói. Elsősorban kriptobányászatra alkalmas a botnet, de azért bizalmas adatokból is jelentős mennyiséget képes bezsebelni.
A Cisco Talos biztonsági szakértői március óta kísérik figyelemmel azt a kártékony hálózatot, amelyet Prometei névvel illettek. A kutatók érdeklődése a botnet iránt korántsem alaptalan, ugyanis a hálózat egy meglehetősen komplex működésű károkozónak köszönheti a létezését.
A botnet alapvetően két céllal jött létre. Egyrészt minél több számítógépet igyekszik bevonni a hálózatba, másrészt a lehető legtöbb kriptopénzt próbálja kibányászni a kiberbűnözők számára.
A Prometei mögött meghúzódó kártékony program egyrészt legitim eszközökkel, másrészt különféle biztonsági rések kihasználására alkalmas technikákkal igyekszik számítógépekhez hozzáférést szerezni. Egyebek mellett alkalmas az EternalBlue exploit használatára is, amellyel a Windows SMB-kezelését támadja. Mivel e biztonsági résre a Microsoft már korábban kiadta a frissítéseket, ezért a károkozó azokra a rendszerekre jelent különös veszélyt, amelyeket az üzemeltetők, felhasználók nem frissítenek rendszeresen.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat