Tovább uralkodik az Emotet trójai
Májusban sem sikerült letaszítani a számítógépes vírusok trónjáról az Emotet trójait.
A Check Point Research 2022 májusára vonatkozó elemzéséből kiderül, hogy továbbra is a fejlett, moduláris trójai, az Emotet maradt a leggyakrabban detektált kártékony program. Ez a szerzemény eredetileg banki trójaiként működött, és hitelesítő adatokat lopott, majd a funkcionalitása folyamatosan bővült. Napjainkban gyakorta vesz részt más kártékony kódok terjesztésében is.
A májusi toplista egyik érdekessége, hogy a listán hosszú ideje nem szereplő Snake Keylogger a nyolcadik helyen ismét felbukkant. A Snake elsősorban a billentyűleütéseket rögzíti, és az ilyen módon összegyűjtött adatokat a terjesztői számára kiszivárogtatja. Általában kártékony makrókat tartalmazó, docx vagy xlsx csatolmányokkal rendelkező e-mailekkel terjed, de már felbukkant olyan variánsa is, amely PDF-formátumú dokumentumok révén jutott fel a számítógépekre. A PDF felé történő elmozdulás egyik oka, hogy a Microsoft nemrég szigorította az Office alkalmazások makrókezelését.
- mondta Maya Horowitz, a Check Point kutatásért felelős elnökhelyettese."Éppen úgy, ahogy megkérdőjelezzük egy Word vagy egy Excel fájl legitimitását, hasonló óvatosággal kell eljárni a PDF-ek esetében is. Soha nem volt ilyen fontos, hogy a szervezetek robusztus e-mail biztonsági megoldásokat használjanak, melyek szükség esetén karanténba helyezik a csatolmányokat, és ezzel már első körben megakadályozzák a kártékony fájlok hálózatba történő bejutását"
2022. májusának három legfertőzőbb kártékony programja:
1. Emotet
2. Formbook
3. Agent Tesla
2022. májusának három leggyakoribb mobilvírusa:
1. AlienBot
2. FluBot
3. xHelper
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat