Tovább erősíti a védelmet a Microsoft Defender

A Microsoft immár a Linux és a macOS operációs rendszerre épülő számítógépek esetében is lehetőséget ad a nem biztonságos konfigurációk detektálására.
 

A Microsoft Defender for Endpoint (korábbi nevén Microsoft Defender Advanced Threat Protection) 2019 májusában vált széles körben elérhetővé macOS alapú rendszerekhez is, majd 2020 júniusában a Linux is felkerült a támogatott operációs rendszerek listájára. Azonban ekkor még korántsem volt teljes körű e platformok esetében a védelmi funkcionalitás. Ezen tavaly októberben javított a Microsoft, amikor a sebezhetőségek feltárását a macOS-re is kiterjesztette, de még így is több olyan lehetőséggel nem lehetett élni, amik a Windows operációs rendszerek esetében már korábban elérhetővé váltak. A napokban egy kicsit ismét jobb lett a helyzet ebből a szempontból.
 
A Microsoft bejelentette, hogy konfigurációk biztonsági ellenőrzését kiterjesztette a macOS és a Linux alapú számítógépekre. Ennek köszönhetően jelenleg 30 különféle ellenőrzés alapján lehet felderíteni a biztonsági szempontból nem megfelelően beállított vállalati IT-eszközöket. Igaz ugyan, hogy az új lehetőség még csak nyilvános előnézeti módban érhető el, de a végleges kiadás megjelenésekor e szolgáltatások integrálódni fognak a Microsoft Secure Score for Devices megoldáshoz. Ezzel pedig egy kezelőfelületen válhatnak láthatóvá a problémás számítógépek, kiszolgálók.
 
Az új funkció révén a konfigurációellenőrzés számos területre terjeszthető ki, így például monitorozhatóvá válhatnak az operációs rendszerek, az alkalmazások, a hálózatok, a felhasználói fiókok és a védelmi kontrollok beállításai is. Amennyiben a Microsoft Defender for Endpoint problémát észlel, akkor azt egyrészt jelzi az üzemeltetőknek, másrészt védelmi intézkedéseket is javasol a kockázatok csökkentése érdekében.
 
  1. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  3. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  4. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  5. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  6. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  7. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  8. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

  9. 3

    A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.

  10. 4

    A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség