Több mint 200 biztonsági rést foltozott be az Intel

​Az Intel tavaly sokkal több biztonsági rést foltozott be, mint azt sokan gondolnák. Nem tétlenkedtek sem a belső biztonsági szakértői, sem a külsős hibavadászok.
 

Amikor az Intel kapcsán biztonsági hibákról esik szó, akkor nagy valószínűséggel az első gondolatok a processzorokban feltárt sérülékenységek körül forognak. Ez persze érthető, hiszen leginkább ezek a sérülékenységek kerülnek címlapra. Pedig korántsem csak a CPU-k hibáival küzdött a vállalat. Sőt!

Az Intel jelentése szerint 2019-ben egészen pontosan 236 különféle sebezhetőséget kellett orvosolniuk a fejlesztőinek. Ezek közül 144-et a belső biztonsági csoportja fedezett fel, míg a többit külső szakemberek, hibavadászok és biztonsági cégek közreműködésével sikerült kimutatni. Az eddigi hírek szerint még időben, ugyanis az Intelnek jelenleg nincs tudomása arról, hogy a tavalyi sérülékenységek közül bármelyiket kihasználták volna a kiberbűnözők a támadásaik során. (Természetesen a nyilvánosságra került és az Intel tudomására jutó incidensek alapján.) 

A feltárt biztonsági rések közül 2 százalék (4 darab) kapott kritikus veszélyességi besorolást. 34 százalékuk magas, míg a többi közepes vagy alacsony veszélyességűnek minősült. 

Érdekesség, hogy a 236 szóban forgó sebezhetőség közül 112 valamely Intel által fejlesztett szoftvert sújtotta. 59 firmware, míg 13 hardverszinten jelentkezett. A vállalat szerint 52 esetben volt szükség arra, hogy a teljes körű hibajavítás érdekében szoftver és firmware frissítést is ki kellett adni egy időben.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség