Szaporodnak a QR-kódos csalások
Egyre több olyan csalásról, visszaélésről hull le a lepel, amelyek QR-kódok felhasználásával ejtik át az áldozatokat.
A QR-kódok népszerűsége töretlen, amit a csalók is pontosan látnak. Az egyre több helyen és mind változatosabb célokat szolgáló QR-kódok használata ugyan egyszerű és kényelmes, de azért veszélyt is rejtenek. Különösen abban az esetben, ha valaki ezekben vakon megbízik. Ezt bizonyítja annak a szingapúri hölgynek az esete is, akinek 20 ezer dollárjába került az óvatlanság. A hölgy nem akart mást, mint egy ingyen teát, aminek végül igen komoly következményei lettek. Az egyik szingapúri kávézó ajtaján ugyanis az állt, hogy ha valaki kitölt egy kérdőívet, akkor ingyenesen egy csésze teát kap. Ehhez pedig nem kellett mást tenni, mint a plakáton lévő QR-kódot leolvasni, majd feltelepíteni az annak alapján letöltődő mobil appot. A hölgy is ezt tette, majd másnap már 20 ezer dollár hiányzott a bankszámlájáról, mivel egy fertőzött alkalmazást telepített fel a telefonjára.
Hamis parkolójegyek
A világ más pontjai egyéb módszerek kezdenek terjedni. San Franciscoban és az Egyesült Királyság egyes városaiban a parkolójegyes csalások szaporodtak meg. Ezek lényege, hogy mire a leparkolt gépkocsik tulajdonosai visszatérnek az autójukhoz, addigra a szélvédőre egy mondvacsinált, de nagyon megtévesztő parkolójegy kerül, rajta egy QR-kóddal. Amikor ezt beszkennelik, akkor egy hamis weboldal jelenik meg az alapértelmezett webböngészőben. San Francisco esetében ekkor e helyi közlekedési ügynökség meghamisított weblapja tárul fel, amelyen a fizetéshez meg lehet adni a bank-, illetve hitelkártya adatokat. Csakhogy ezzel nem a parkolási díj kiegyenlítése történik meg, mivel a beírt kártyaadatok rögtön a csalókhoz kerülnek.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat