Szaporodnak a csevegős vírusok
A biztonsági szakemberek egyre több olyan kártékony fájllal találkoznak, amelyek jól ismert csevegő vagy konferencia alkalmazásoknak álcázzák magukat.
A jelenlegi helyzetben az internetes találkozókhoz használt alkalmazások egyszerű módszert kínálnak arra, hogy az emberek videókonferenciák, hanghívások vagy szöveges üzenetek formájában tartsák a kapcsolatot egymással. A kiberbűnözők azonban egy percig sem haboznak ezt kihasználni, és a népszerű alkalmazások neve alatt próbálnak meg különféle kiberfenyegetéseket terjeszteni.
A Kaspersky a vizsgálatai során mintegy 1300 olyan fájlt talált, amelyek neve olyan jól ismert alkalmazásokéhoz hasonlított, mint a Skype, a Zoom, a Webex vagy a Slack. Ezen állományok közül 200-ról bizonyosodott be, hogy kártékonyak, és a leggyakrabban reklámprogramokkal fertőződtek. Ennek következtében, ha valaki e fájlok segítségével próbálta telepíteni az alkalmazásokat, akkor a számítógépét különféle hirdetések lephették el.
A reklámszoftverek mellett a biztonsági cég szakértői néhány esetben .lnk fájloknak (alkalmazások parancsikonjainak) álcázott fenyegetéseket is találtak. Ezek közül a legtöbbször az Exploit.Win32.CVE-2010-2568-at észlelték, ami egy meglehetősen régi, ám még mindig széles körben elterjedt kártékony kód. A használatával a támadók további rosszindulatú programokkal fertőzhetik meg a számítógépeket.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat