Szaporodnak a csevegős vírusok
A biztonsági szakemberek egyre több olyan kártékony fájllal találkoznak, amelyek jól ismert csevegő vagy konferencia alkalmazásoknak álcázzák magukat.
A jelenlegi helyzetben az internetes találkozókhoz használt alkalmazások egyszerű módszert kínálnak arra, hogy az emberek videókonferenciák, hanghívások vagy szöveges üzenetek formájában tartsák a kapcsolatot egymással. A kiberbűnözők azonban egy percig sem haboznak ezt kihasználni, és a népszerű alkalmazások neve alatt próbálnak meg különféle kiberfenyegetéseket terjeszteni.
A Kaspersky a vizsgálatai során mintegy 1300 olyan fájlt talált, amelyek neve olyan jól ismert alkalmazásokéhoz hasonlított, mint a Skype, a Zoom, a Webex vagy a Slack. Ezen állományok közül 200-ról bizonyosodott be, hogy kártékonyak, és a leggyakrabban reklámprogramokkal fertőződtek. Ennek következtében, ha valaki e fájlok segítségével próbálta telepíteni az alkalmazásokat, akkor a számítógépét különféle hirdetések lephették el.
A reklámszoftverek mellett a biztonsági cég szakértői néhány esetben .lnk fájloknak (alkalmazások parancsikonjainak) álcázott fenyegetéseket is találtak. Ezek közül a legtöbbször az Exploit.Win32.CVE-2010-2568-at észlelték, ami egy meglehetősen régi, ám még mindig széles körben elterjedt kártékony kód. A használatával a támadók további rosszindulatú programokkal fertőzhetik meg a számítógépeket.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat