Szállodákat ostromol egy kiberbanda

​Az elsősorban szállodák informatikai rendszereit célkeresztbe állító egyik nemzetközi kiberbanda egyre komolyabb fenyegetést jelent.
 

A RevengeHotels néven tevékenykedő kibercsoport már 2015 óta működik, igaz korábban más néven volt jelen az internet sötét oldalán. Az évek során folyamatosan fejlesztette a támadási technikáit annak érdekében, hogy az adathalász levelekre épülő károkozásai minél veszélyesebbé váljanak. A banda azonban azon a berögződésén soha nem változtatott, hogy elsősorban szállodákat és turisztikai cégeket környékez meg.
 
A RevengeHotels támadásai adathalász elektronikus levelekkel veszik kezdetüket, amelyek célja, hogy a felhasználókat rávegyék különféle fájlok megnyitására vagy káros weboldalak felkeresésére. E módszerekkel a kiberbűnözők korábban olyan kártékony programokat terjesztettek, mint például a NanoCoreRAT, a NjRAT vagy a RevengeRAT.

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Az ImageMagick egy közepes veszélyesség hibát tartalmaz.

  2. 3

    A GNOME glib-networking két biztonsági hiba miatt szorul patch-elésre.

  3. 3

    A Squid fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  4. 3

    Három biztonsági javítás érkezett az ArubaOS-hez.

  5. 3

    A Dahua egy biztonsági hibajavítást tett letölthetővé.

  6. 4

    11 biztonsági javításból álló frissítést kapott a Google ChromeOS.

  7. 4

    Az Adobe két kritikus hibát javított az Adobe FrameMaker szoftverben.

  8. 4

    Az Adobe Illustrator két sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  9. 4

    Az Adobe e-kereskedelmi platformjaihoz öt hibajavítás vált letölthetővé.

  10. 4

    A Microsoft nagyon jelentős mennyiségű hibajavítást adott ki a Windows-hoz.

Partnerhírek
​Iskolakezdés: így készítsük fel a gyerekek első telefonját vagy laptopját

Az iskolakezdés sok családban nemcsak a füzetek és tolltartók beszerzését jelenti, hanem az első saját okoseszköz – telefon, tablet vagy laptop – megvásárlását is a gyerekek számára.

Terjed a hamis hibaüzenetekkel támadó ClickFix kártevő

Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be

hirdetés
Közösség