Sürgősen frissíteni kell egyes TP-Link routereket

A TP-Link egy veszélyes biztonsági rést foltozott be egyes Archer routerein. Érdemes mihamarabb frissíteni az érintett hálózati eszközöket.
 

A routerek kedvelt célpontjai a kiberbűnözőknek, hiszen ezek meghackelésével teljes hálózatokhoz nyerhetnek hozzáférést. Így aztán az útválasztókban (és egyéb hálózati eszközökben) feltárt sebezhetőségeket mindig komolyan kell kezelni mind gyártói, mind felhasználói oldalról. Nem kivétel ez alól a TP-Link legutóbbi esete sem, amikor is a széles körben használt Archer routerek kapcsán merült fel egy biztonsági hiba.
 
„Amennyiben sikerül kihasználni a sebezhetőséget egy támadónak, akkor manipulálhatja a konfigurációs beállításokat” - nyilatkozta a biztonsági rést leleplező Grzegorz Wypych. Az IBM X-Force Red biztonsági kutatója hozzátette, hogy a sérülékenység többek között telnettel válhat kiaknázhatóvá, akár távolról is. A rendellenességet a HTTP-kérések esetenkénti nem megfelelő ellenőrzése és kezelése okozza. Amennyiben ezek egy bizonyos hosszúságnál nagyobb karakterláncot tartalmaznak, akkor a felhasználói jelszavak hatástalanná válnak, és a támadó nemes egyszerűséggel jut adminisztrátori hozzáféréshez. Innentől kezdve pedig módosíthatja a beállításokat, de akár ki is zárhatja a jogos tulajdonost a készülék adminisztrációs felületéről (egy egyszerű jelszómódosítással). A hackereknek akkor még könnyebb dolguk lehet, ha a vendég WiFi is engedélyezett, mivel ekkor könnyebben tudnak hozzáférést szerezni a támadáshoz.
 
Wypych szerint a sérülékenységet kritikus veszélyességűnek kell minősíteni, mivel adminisztrátori jogosultságok megszerzésére is felhasználható.
 
A problémát a TP-Link sem vette félvállról, és az érintett hálózati eszközökhöz kiadta a szükséges firmware javításokat. Az eddigi hírek szerint az alábbi routereket kell mielőbb frissíteni:
Archer C5 v4
Archer MR200 v4
Archer MR6400 v4
Archer MR400 v3
 
A legújabb firmware verziók a TP-Link weboldalairól tölthetők le.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség