Súlyos hiba miatt kell frissíteni a Linuxot és az Androidot
A CISA egy súlyos biztonsági hibára hívta fel a figyelmet az Android operációs rendszer kapcsán.
A CISA folyamatosan monitorozza a kibertámadások során szerephez jutó sérülékenységeket, és a legkockázatosabbak kapcsán figyelmeztető értesítőket tesz közzé, illetve felveszi azokat a KEV (Known Exploited Vulnerabilities) listájára. Ezzel együtt az amerikai kormányzati ügynökségek számára kötelezettségeket is előír e sérülékenységek megadott határidőre történő javításával kapcsolatban.
A KEV-listára legutóbb felkerült biztonsági hiba az Androidot, illetve a Linuxot érinti. A sérülékenységről a Google a mobil operációs rendszerének februári frissítése kapcsán számolt be, és tette elérhetővé a hibajavítást. A vállalat annyit közölt, hogy a biztonsági rés a kernelt érinti, és célzott támadások során már jelenleg is kihasználják a kiberbűnözők. Vagyis egy nulladik napi sérülékenységről van szó.
A CVE-2024-53104 azonosítóval ellátott sebezhetőségről időközben kiderült, hogy azt valójában az USB Video Class (UVC) driverben (azon belül az uvc_parse_format nevű függvényben) sikerült kimutatni, és emelt jogosultsági szinten történő károkozásokat segíthet elő.
Prémium előfizetéssel!
-
A Tenable Network Monitor jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Firefox fejlesztői négy sebezhetőséget orvosoltak.
-
Az Asteriskhez két biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.
-
A D-Link egyes routerei esetében egy súlyos biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A TYPO3 több biztonsági frissítést is kapott.
-
A Mozilla két biztonsági hibát javított a Thunderbirdben.
-
A BIND-hoz egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.
-
Tucatnyi biztonsági frissítés érkezett a Dell Storage Managerhez.
-
Számos kockázatos sebezhetőséget javított az IBM a QRadar kapcsán.
-
A PyTorch egy veszélyes sérülékenységet tartalmaz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat