Súlyos biztonsági incidens történt az EasyJetnél

​Az EasyJet kapcsán napvilágra került adatbiztonsági incidens kilencmillió utas adatát sodorta veszélybe.
 

A koronavírus miatt nehéz helyzetbe került légitársaságok az információbiztonság terén nem lazíthatnak. Ezt ékesen példázza az EasyJet is, amely hivatalosan is elismerte, hogy egy adatbiztonsági incidens következtében bizalmas adatok kerültek illetéktelen kezekbe. 

Az eddig vizsgálatok arra derítettek fényt, hogy illetéktelen személyek hozzáférést szereztek a légitársaság egyes rendszereihez, adatbázisaihoz, és ennek során kilencmillió utas adatát érték el. Elsősorban e-mail címekhez és utazási információkhoz juthattak hozzá. Valamivel több mint 2200 személy esetében pedig hitelkártya adatok is kiszolgáltatottá váltak. 

Az EasyJet már értesítette a hatóságokat, köztük a brit adatvédelmi szervezetet is. Emellett megkezdte az érintett ügyfeleinek kiértesítését. A vállalat szerint a tájékoztatás legkésőbb 2020. május 26-ig minden érintett személyhez el fog jutni. Akik addig nem kapnak értesítést, azoknak az adatai nem kerültek veszélybe az incidens során. 

A mostani biztonsági esemény során jelszavakhoz, illetve azok titkosított változatához nem fértek hozzá illetéktelenek, így a jelenlegi információk szerint kötelező jelszócserére nincs szükség, de persze egy jelszómódosítás soha nem árt.

"Ez az incidens nagyon sok embert érint, és amíg jó hír, hogy az ügyfelek jelszavai nem kerültek veszélybe, addig azt is látni kell, hogy az ellopott adatok - köztük e-mail címek, hitelkártya adatok és az ügyfelek utazásainak részletei - számos lehetőséget adnak a kiberbűnözők számára. Az adatlopásban érintetteknek mostantól még nagyobb elővigyázatossággal kell kezelniük a félrevezető üzeneteket, ugyanis valószínű, hogy a bűnözők adathalász e-mailekben fognak ajánlatokat küldeni nekik. A bankszámláikat szintén gyakran kell ellenőrizniük, és figyelniük, hogy nem történik-e gyanús tranzakció"

- nyilatkozta David Emm, a Kaspersky vezető biztonsági kutatója az incidens kapcsán.
 
  1. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  2. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  3. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  4. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

  5. 4

    A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.

  6. 4

    A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.

  7. 4

    A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.

  8. 4

    A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.

  9. 4

    A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.

  10. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség