Súlyos adatszivárgás történhetett a Toyotánál
Az interneten egy olyan állomány tűnt fel, amelynek közzétevője azt állítja, hogy a tekintélyes méretű fájl Toyotától lopott adatokat tartalmaz.
Az egyik alvilági hackerfórumon ingyenesen elérhetővé vált egy igencsak nagyméretű állomány. Ugyanakkor a 240 gigabájtos fájlnak nem kizárólag a mérete keltett feltűnést, hanem azok az információk is, amiket a publikálója állított. Ezek szerint ugyanis a nagy állomány a Toyota egy korábbi biztonsági incidenséből származik.
Az interneten megjelent hírek szerint a lopott adatokat tartalmazó fájlban egyebek mellett megtalálhatók: alkalmazotti és ügyféladatok, pénzügyi adatok, fényképek, dokumentumok, elektronikus levelek. Ezek mellett az autógyártó hálózati infrastruktúrájával kapcsolatos információk is feltűnnek benne.
A Toyota már megerősítette, hogy egy biztonsági incidenst követően alvilági szereplők közzétettek lopott adatokat. A vizsgálatok azonban még folyamatban vannak, így a vállalat egyelőre nem árult el további részleteket. Ezért jelenleg nem lehet tudni, hogy a kibertámadás hol, hogyan és mikor következett be.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat