Sok érdekességet tartogat a BSidesBUD2020 konferencia
Március 26-án ismét megnyitja kapuit a BSidesBUD nemzetközi kiberbiztonsági rendezvény. (X)
Immár negyedik alkalommal kerül megrendezésre hazánkban a nemzetközileg elismert BSides IT-biztonsági konferencia 2020. március 26-án a budapesti Lurdy Konferencia- és Rendezvényközpontban, ahová 24 előadó érkezik 15 különböző országból, izgalmas témákkal.
Az idei BSides Budapest konferencia összesen 20 érdekes előadással és 4 nagyobb lélegzetvételű workshoppal várja az érdeklődőket egy teljes napon át. Újítás a korábbi évekhez képest, hogy 2020-ban már két különböző teremben, párhuzamosan zajlanak az előadások, így a szervezők még szélesebb spektrumot le tudtak fedni, a látogatók pedig még több téma közül választhatnak. A magyar IT-szakemberek mellett érkeznek előadók az USA-ból, Franciaországból, Hollandiából, Ausztráliából, Portugáliából, Norvégiából, de a Közép-Kelet európai régióból, Ausztriából és Lengyelországból is. A helyszínen izgalmas programokkal képviselteti magát a szegedi és a budapesti Hackerspace csapata és a BME IT biztonsági csoportosulása, a SecurITeam is.
A BSidesBUD2020 konferencián szó lesz többek között a mobilhálózatok biztonságáról (SS7), a mesterséges intelligencia lehetőségeiről a kiberbiztonságban, az ipari vezérlő rendszerek sérülékenységeiről (SCADA), a legújabb malware elemzési technikákról és eredményekről, de lesz előadás arról is, hogy miképp érdemes felépíteni és menedzselni egy IT biztonsági csapatot.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat