Saját magával riogat a Flubot trójai, majd lecsap

​Netes csalók a Flubot trójaival riogatják az okostelefonok tulajdonosait, akik, ha bedőlnek a trükknek, akkor nem mással fertőződik meg a készülékük, mint a Flubot trójaival.
 

A Flubot és a hozzá kapcsolódó botnet tavaly óta okoz problémákat az androidos készülékek esetében. Először spanyol felhasználók okostelefonjait, táblagépeit vette célba, majd elkezdett más országokba is terjedni. Így Németországban, Lengyelországban, Svájcban is megjelent, majd Magyaroroszágra is betette a lábát. Most pedig egyebek mellett Ausztráliában szedi az áldozatait.
 
Márciusban a katalán rendőrség arról számolt be, hogy sikerült elfognia a Flubot botnetet üzemetető csoport vezetőjét, de úgy tűnik, hogy ezzel nem áldozott le a kártékony programnak. A svájci PRODAFT szerint idén tavasszal a károkozó által kiépített botnethez már legalább 60 ezer mobil készülék csatlakozott. Ez már egy igencsak komoly szám, különösen annak fényében, hogy a fertőzött készülékekről eltulajdonított telefonkönyvek révén a támadók a spanyol telefonszámok 25 százalékát "bezsebelték".
 
A Flubot legújabb trükkjére az új-zélandi CERT (CERT NZ) hívta fel a figyelmet. A biztonsági kutatói olyan weboldalakra akadtak, amiken az olvasható, hogy "Az Android azt észlelte, hogy az eszköz megfertőződött. A Flubot egy androidos kémprogram, amelynek célja, hogy felhasználóneveket és jelszavakat lopjon a készülékről. A Flubot eltávolításához telepíteni kell egy frissítést."


Forrás: CERT NZ
 
A fenti weboldalon egy nyomógomb is megtalálható, amely látszólag a frissítés telepítését indítja. Csakhogy, ha a felhasználó végrehajtja a hamis riasztásban leírtakat, akkor saját maga fertőzi meg a készülékét, méghozzá pontosan azzal a Flubot trójaival, amivel a csalók riogatták.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  3. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  4. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  5. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  6. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  7. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  8. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  9. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  10. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség