Rejtélyek övezik a MoneyGram elleni támadást
Továbbra is sok a kérdőjel a MoneyGram szeptemberi biztonsági incidensével kapcsolatban.
A MoneyGram pénzügyi és fizetési szolgáltató több mint 200 országban van jelen. Az online és mobil fizetési lehetőségek mellett több mint 350 ezer helyszínen teszi lehetővé pénzügyi tranzakciók lebonyolítását világszerte. A vállalatot ért kibertámadások ezért különös figyelemre tartanak számot.
A MoneyGram szeptember közepén észlelte, hogy valami nincs rendben egyes rendszereivel, amit aztán az ügyfelek is megtapasztalhattak. Szeptember 20-án a cég illetékesei ügy döntöttek, hogy számos kritikus fontosságú rendszert állítanak le annak érdekében, hogy minimalizálni tudják a további biztonsági kockázatokat. A vállalat végül szeptember 25-én jelezte, hogy a kényszerszünet a legtöbb szolgáltatásának esetében véget ért, és a pénzügyi tranzakciók ismét zavartalanul végrehajthatók.
A cég az eset kapcsán immár hivatalosan is elismerte, hogy egy kibertámadás miatt voltak fennakadások. Egyúttal közölte, hogy az incidens alatt és után (eddig) nem kapott zsaroló üzenetet. A hírek szerint ez idáig egyetlen kiberbűnözői csoport sem vállalta magára a támadást, és nem tett közzé zsarolással kapcsolatos információkat a dark weben.
A MoneyGram a biztonsági incidens detektálását követően értesítette a hatóságokat, amelyekkel azóta is szorosan együttműködik az eset kivizsgálása érdekében. Emellett a CrowdStrike szakértőinek és további független szakemberek bevonásával végzi az incidens körülményeinek feltárását.
Egyes - a vállalat által meg nem erősített hírek szerint - a kibertámadás social engineering módszerekkel vette kezdetét, amelyekkel sikerült megtéveszteni az egyik (help deskes) alkalmazottat. Mindez pedig ahhoz vezetett, hogy az elkövetők hozzáférést szereztek az alkalmazott vállalati fiókjához és a belső hálózathoz. Emellett a cég (Active Directory alapú) címtárszolgáltatását is megkörnyékezték, de ezt a próbálkozást még időben sikerült detektálni és blokkolni.
Az eset kapcsán várhatóan még biztosan lesznek érdekes fejlemények, hiszen egyelőre nem lehet tudni, hogy a több napos szolgáltatáskiesést okozó támadás pontosan milyen következményekkel járt, és az bármilyen módon érintette-e az ügyfelek személyes, illetve pénzügyi adatait.
Frissítés: a MoneyGram megerősítette, hogy a szeptemberi biztonsági incidens során jogosulatlan adathozzáférés is történt. Az elkövetők egyebek mellett a következőkhöz fértek hozzá:
- nevek
- e-mail címek
- postázási címek
- születési dátumok
- társadalombiztosítási számok
- dokumentumok
- bankszámlaszámok
- tranzakciós információk
- MoneyGram Plus Rewards azonosíók
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat