Rejtélyek övezik a MoneyGram elleni támadást

​Továbbra is sok a kérdőjel a MoneyGram szeptemberi biztonsági incidensével kapcsolatban.
 

A MoneyGram pénzügyi és fizetési szolgáltató több mint 200 országban van jelen. Az online és mobil fizetési lehetőségek mellett több mint 350 ezer helyszínen teszi lehetővé pénzügyi tranzakciók lebonyolítását világszerte. A vállalatot ért kibertámadások ezért különös figyelemre tartanak számot. 

A MoneyGram szeptember közepén észlelte, hogy valami nincs rendben egyes rendszereivel, amit aztán az ügyfelek is megtapasztalhattak. Szeptember 20-án a cég illetékesei ügy döntöttek, hogy számos kritikus fontosságú rendszert állítanak le annak érdekében, hogy minimalizálni tudják a további biztonsági kockázatokat. A vállalat végül szeptember 25-én jelezte, hogy a kényszerszünet a legtöbb szolgáltatásának esetében véget ért, és a pénzügyi tranzakciók ismét zavartalanul végrehajthatók. 

A cég az eset kapcsán immár hivatalosan is elismerte, hogy egy kibertámadás miatt voltak fennakadások. Egyúttal közölte, hogy az incidens alatt és után (eddig) nem kapott zsaroló üzenetet. A hírek szerint ez idáig egyetlen kiberbűnözői csoport sem vállalta magára a támadást, és nem tett közzé zsarolással kapcsolatos információkat a dark weben. 

A MoneyGram a biztonsági incidens detektálását követően értesítette a hatóságokat, amelyekkel azóta is szorosan együttműködik az eset kivizsgálása érdekében. Emellett a CrowdStrike szakértőinek és további független szakemberek bevonásával végzi az incidens körülményeinek feltárását. 

Egyes - a vállalat által meg nem erősített hírek szerint - a kibertámadás social engineering módszerekkel vette kezdetét, amelyekkel sikerült megtéveszteni az egyik (help deskes) alkalmazottat. Mindez pedig ahhoz vezetett, hogy az elkövetők hozzáférést szereztek az alkalmazott vállalati fiókjához és a belső hálózathoz. Emellett a cég (Active Directory alapú) címtárszolgáltatását is megkörnyékezték, de ezt a próbálkozást még időben sikerült detektálni és blokkolni. 

Az eset kapcsán várhatóan még biztosan lesznek érdekes fejlemények, hiszen egyelőre nem lehet tudni, hogy a több napos szolgáltatáskiesést okozó támadás pontosan milyen következményekkel járt, és az bármilyen módon érintette-e az ügyfelek személyes, illetve pénzügyi adatait.

Frissítés: a MoneyGram megerősítette, hogy a szeptemberi biztonsági incidens során jogosulatlan adathozzáférés is történt. Az elkövetők egyebek mellett a következőkhöz fértek hozzá:
  • nevek
  • e-mail címek
  • postázási címek
  • születési dátumok
  • társadalombiztosítási számok
  • dokumentumok
  • bankszámlaszámok
  • tranzakciós információk
  • MoneyGram Plus Rewards azonosíók
Arról egyelőre nem nyilatkozott a vállalat, hogy hány személyt érint az adatvédelmi incidens.
 
  1. 3

    A Trend Micro Deep Security Agent for Windows egy biztonsági hibát rejt.

  2. 4

    A Google Chrome legújabb verziója négy biztonsági hibajavítással érkezett.

  3. 4

    A Fortinet kritikus veszélyességű hibáról adott tájékoztatást.

  4. 3

    Az Apache Tomcat két sebezhetőséget tartalmaz.

  5. 4

    Számos biztonsági javítás érkezett a Foxit PDF-kezelő szoftverekhez.

  6. 3

    Fél tucat biztonsági javítás érkezett a Moodle-hoz.

  7. 4

    Egyre intenzívebben használják ki a támadók az Apache Struts biztonsági hibáját.

  8. 4

    A Google ChromeOS két biztonsági javítást kapott.

  9. 4

    A GFI Archiver három biztonsági hibát tartalmaz.

  10. 4

    Az SAP tíz új és három frissített biztonsági tájékoztatóban számolt be sebezhetőségekről.

Partnerhírek
​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

hirdetés
Közösség