Rárepültek a kriptotárcákra a kiberbűnözők
Tavaly nagyon jelentős mértékben növekedtek a kriptotárcák ellen elkövetett támadásokból származó károk.
A ScamSniffer szakértői elkészítették a 2024-re vonatkozó éves jelentésüket, amely meglehetősen aggasztó trendre hívja fel a figyelmet. Jelesül arra, hogy a kriptotárcák ellen elkövetett támadások egyre nagyobb problémát jelentenek világszerte, és mind komolyabb károkhoz vezetnek.
A vállalat szerint a tudomására jutott kriptotárcás incidensek összességében 494 millió dolláros kárral jártak tavaly, és több mint 300 ezer tárcát sújtottak. A kárérték nagyságát tekintve ez 2023-hoz képest 67 százalékos növekedésnek felel meg, vagyis a trendek valóban negatív irányba mutatnak. Érdekesség ugyanakkor, hogy az áldozatok száma eközben "csak" 3,7 százalékkal emelkedett, ami egyben azt is jelenti, hogy a támadók inkább azon tárcákat igyekeznek megkaparintani, amelyek nagyobb értéket képviselnek.
A felmérések azt mutatják, hogy a legtöbb támadás során az elkövetők Ethereumot lovasítottak meg, de természetesen mindez nem jelenti azt, hogy más kriptovaluták esetén ne lennének kockázatok. Oly annyira nem, hogy megfigyelhető a támadások intenzitásának növekedése például akkor is, amikor a Bitcoin árfolyama emelkedik.
Prémium előfizetéssel!
-
Hat biztonsági rést foltozott be a Google a ChromeOS operációs rendszeren.
-
Az Apache HTTP Server egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A SonicWall SMA100 SSL-VPN kapcsán négy biztonsági hibára derült fény.
-
Jelentős biztonsági frissítés érkezett a Firefoxhoz.
-
A Google Chrome két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Node.js két sérülékenységet tartalmaz.
-
A Sophos Firewall kapcsán öt biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
A Grafana fejlesztői három biztonsági hibáról számoltak be.
-
A Microsoft újabb biztonsági javításokat adott ki az Edge webböngészőhöz.
-
Az IBM HTTP Serverhez három biztonsági javítás vált letölthetővé.
Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat