Rákaptak a Netflixre a netes csalók

​A streaming szolgáltatások nemcsak a felhasználók, hanem a kiberbűnözők körében is roppant népszerűek. Különösen a Netflix kelti fel az érdeklődésüket.
 

Az elmúlt két évben gyors bővülés volt látható az igény szerinti tartalmak és a streaming szolgáltatások piacán. A kiberbűnözők az alternatív szórakozási formák iránt megnövekedett kereslethez gyorsan alkalmazkodtak, és új csalási módszerekkel rukkoltak elő.
 
A Kaspersky szakemberei külön elemezték azokat a támadásokat, amelyek valamilyen módon kapcsolódtak egyes szórakoztatásra kiélezett webes, streaming szolgáltatásokhoz. Ekkor derült fény arra, hogy a biztonsági cég védelmi megoldásai az idei első félévben összesen több mint 93 ezer ilyen jellegű fertőzési, csalási kísérletet észleltek.
 
A Netflix nemcsak az előfizetők száma alapján számít vezető platformnak, hanem egyben a kiberbűnözők által csaliként használt legnépszerűbb streaming szolgáltatás is. Ez jól látszik abból is, hogy a szóban forgó támadásokkal érintett felhasználók 90 százaléka a Netflixhez kapcsolódó tartalom keresése során szembesült nemkívánatos szoftverrel, kártékony programmal. Ebből a szempontból a második az Amazon Prime, a harmadik az Apple TV, a negyedik a Disney, míg az ötödik a Hulu lett.
 
A kutatók még alaposabban szemügyre vették a rendelkezésre álló adatokat, mivel arra is kíváncsiak voltak, hogy mely tartalmakhoz köthető a legtöbb csalási kísérlet. Arra jutottak, hogy a támadások csaknem 60 százaléka mindössze két sorozathoz kapcsolódik: The Mandaloriant és A nagy pénzrablás. Az adathalászat szempontjából a top ötös listára a következők kerültek még fel: Rick és Morty, Birmingham bandái és Westworld.
 
"Egyre több felhasználó fizet elő streaming szolgáltatásra a kedvenc sorozatainak nézéséhez. Mivel ehhez semmilyen fájlt nem kell letölteni, azt várnánk, hogy csökken az ilyen módszerekre épülő rosszindulatú tevékenységek száma. 2020-hoz képest azt látjuk, hogy valóban ritkább lett a TV-sorozatoknak álcázott rosszindulatú fájlok letöltése" - mondta Miroslav Koren, a Kaspersky igazgatója. A szakember ugyanakkor gyorsan hozzátette, hogy eközben a streaming szolgáltatásokat kihasználó adathalász támadások virágkorukat élik. Ezek pedig komolyan veszélyeztetik a felhasználók személyes, hitelesítési és pénzügyi adatait.
 
Néhány jó tanács a kockázatok csökkentése érdekében:
  • A személyes adatok megadása előtt ellenőrizze a weboldal hitelességét.
  • Használjon megbízható VPN szolgáltatást.
  • Használjon megbízható védelmi megoldást.
  • Kerülje az olyan hivatkozásokat, amelyek a tartalmak megjelenés előtti megtekintésének lehetőségét ígérik.
  • Óvakodjon azoktól az ajánlatoktól, amelyek túl szépnek tűnnek ahhoz, hogy igazak legyenek, pl. "egy éves ingyenes előfizetés".
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség