Rákaptak a Netflixre a netes csalók
A streaming szolgáltatások nemcsak a felhasználók, hanem a kiberbűnözők körében is roppant népszerűek. Különösen a Netflix kelti fel az érdeklődésüket.
Az elmúlt két évben gyors bővülés volt látható az igény szerinti tartalmak és a streaming szolgáltatások piacán. A kiberbűnözők az alternatív szórakozási formák iránt megnövekedett kereslethez gyorsan alkalmazkodtak, és új csalási módszerekkel rukkoltak elő.
A Kaspersky szakemberei külön elemezték azokat a támadásokat, amelyek valamilyen módon kapcsolódtak egyes szórakoztatásra kiélezett webes, streaming szolgáltatásokhoz. Ekkor derült fény arra, hogy a biztonsági cég védelmi megoldásai az idei első félévben összesen több mint 93 ezer ilyen jellegű fertőzési, csalási kísérletet észleltek.
A Netflix nemcsak az előfizetők száma alapján számít vezető platformnak, hanem egyben a kiberbűnözők által csaliként használt legnépszerűbb streaming szolgáltatás is. Ez jól látszik abból is, hogy a szóban forgó támadásokkal érintett felhasználók 90 százaléka a Netflixhez kapcsolódó tartalom keresése során szembesült nemkívánatos szoftverrel, kártékony programmal. Ebből a szempontból a második az Amazon Prime, a harmadik az Apple TV, a negyedik a Disney, míg az ötödik a Hulu lett.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat