Rákaptak a Netflixre a netes csalók
A streaming szolgáltatások nemcsak a felhasználók, hanem a kiberbűnözők körében is roppant népszerűek. Különösen a Netflix kelti fel az érdeklődésüket.
Az elmúlt két évben gyors bővülés volt látható az igény szerinti tartalmak és a streaming szolgáltatások piacán. A kiberbűnözők az alternatív szórakozási formák iránt megnövekedett kereslethez gyorsan alkalmazkodtak, és új csalási módszerekkel rukkoltak elő.
A Kaspersky szakemberei külön elemezték azokat a támadásokat, amelyek valamilyen módon kapcsolódtak egyes szórakoztatásra kiélezett webes, streaming szolgáltatásokhoz. Ekkor derült fény arra, hogy a biztonsági cég védelmi megoldásai az idei első félévben összesen több mint 93 ezer ilyen jellegű fertőzési, csalási kísérletet észleltek.
A Netflix nemcsak az előfizetők száma alapján számít vezető platformnak, hanem egyben a kiberbűnözők által csaliként használt legnépszerűbb streaming szolgáltatás is. Ez jól látszik abból is, hogy a szóban forgó támadásokkal érintett felhasználók 90 százaléka a Netflixhez kapcsolódó tartalom keresése során szembesült nemkívánatos szoftverrel, kártékony programmal. Ebből a szempontból a második az Amazon Prime, a harmadik az Apple TV, a negyedik a Disney, míg az ötödik a Hulu lett.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat