Pörgősebb lesz Chrome frissítése
A Google úgy határozott, hogy felpörgeti a Chrome főverzióinak kiadási ütemét.
A Chrome webböngésző főverziónak megjelenése az utóbbi években nagyon kiszámítható volt, hiszen 2021 óta a Google négy hetes ciklusokban gondolkodik e tekintetben. Emellett 2023 óta heti rendszerességgel adja ki az alkalmazáshoz készülő biztonsági frissítéseket annak érdekében, hogy minél gyorsabban lehessen reagálni a felmerülő sérülékenységekre.
A vállalat azonban úgy látta, hogy az elmúlt időszakban bevezetett, illetve javított fejlesztési folyamatokkal elérhető, hogy a felgyorsított verziókiadás ne okozzon stabilitási problémákat. Emellett a gyakori, de kisebb frissítések jobban kezelhetők fejlesztői oldalon is.
A Google a szeptember 8-án elérhetővé váló 153-es Chrome verziótól kezdődően áll át a kéthetes periódusra, mind az asztali, mind a mobil (Android, iOS) kiadások esetén. A heti rendszerességgel megjelenő biztonsági frissítések változatlanul megmaradnak. Ugyancsak marad az elsősorban vállalati felhasználók számára fenntartott Extended Stable csatorna, amely továbbra is nyolchetes frissítési ciklust fog követni.
-
Több mint 30 biztonsági javítást kapott az Edge webböngésző.
-
A Red Hat OpenShift Container Platform két hibajavítással bővült.
-
A curl kapcsán négy biztonsági hiba látott napvilágot.
-
A GitLab 15 biztonsági javítást adott ki.
-
A Google soron kívüli frissítéssel javított két nulladik napi hibát a Chrome webböngészőben.
-
A Fortinet számos biztonsági javítást adott ki a FortiManagerhez és a FortiAnalyzerhez.
-
Több patch is elérhetővé vált a FortiWebhez.
-
A FortiSIEM egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Veeam kritikus sebezhetőségekről számolt be a Veeam Backup & Replication kapcsán.
-
Az Adobe három biztonsági rést foltozott be a Reader alkalmazáson.
A szakmai kapcsolatépítés egyik legfontosabb online terepe, a LinkedIn ma már több mint egymilliárd felhasználót köt össze világszerte.
Az elmúlt hetekben egyre többen számolnak be arról, hogy olyan csomagot kaptak, melyet nem is rendeltek meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat










