Pókerezőket nyúltak le az adattolvajok
A PokerTracker.com ellen kibertámadás kezdődött, aminek során játékosok pénzügyi adatai kerülhettek illetéktelen kezekbe.
A netes szerencsejátékok továbbra is nagy népszerűségnek örvendenek. Nem jelentenek kivételt ez alól a pókerjátékok, illetve az azokhoz kapcsolódó webes és Windows-os alkalmazások sem. A népszerűség pedig ez esetben is ahhoz vezetett, hogy az internetes csalók különféle módokon próbálnak pénzt kicsalni a játékosoktól. A legutóbbi módszerük a sokat látott biztonsági szakemberek figyelmét is felketette.
A támadók ezúttal közvetlenül a PokerTracker.com weboldalt vették célba, közvetve azonban mégis a PokerTracker szoftveren keresztül tudtak károkat okozni. A csalásra elsőként a Malwarebytes biztonsági szoftvere (víruskeresője) lett figyelmes, és riasztott, hogy a PokerTracker szoftver olyan webhelyet próbál meg elérni, amely adatlopás miatt korábban már feketelistára került. A biztonsági kutatók rögtön nekiláttak elemezni a kialakult helyzetet, és megállapították, hogy nem téves riasztásról van szó. A pókeresek körében népszerű szoftver ugyanis valóban furcsaságokat kezdett művelni.
Nem is a szoftverrel volt gond
Prémium előfizetéssel!
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat