Percek alatt ugranak rá a biztonsági résekre a hackerek
A feketekalapos hackerek a sebezhetőségek nyilvánosságra kerülését követően akár perceken belül képesek elkezdeni a sérülékeny rendszerek felkutatását.
Az üzemeltetőknek koránt sincs könnyű dolguk, amikor a patch menedzsment szóba kerül. Egyrészt figyelembe kell venniük, hogy a frissítések telepítése előtt alapos teszteléseket kell végezniük, különösen az üzletmenetfolytonossági szempontból kritikus rendszerek esetében. Ugyanakkor a fejlesztők, biztonsági cégek rendszeresen azt kérik, hogy a hibajavítások minél előbb kerüljenek fel az érintett számítógépekre, eszközökre, mivel csak így lehet igazán hatékonyan megelőzni az esetleges támadásokat.
A helyzetet jelentősen megnehezíti, hogy az utóbbi években a kiberbűnözők folyamatosan fejlesztették azokat a módszereiket és infrastruktúráikat, amelyek révén mind több sebezehető célpontot tudnak felderíteni az interneten keresztül. Mára mindez olyan szintre jutott, hogy egy-egy sebezhetőség nyilvánosságra kerülését követő néhány percen belül megkezdik a rendszerek szkennelését.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat