Pepco: milliárdos kárt okoztak az adathalászok

​Súlyos kibertámadás érte a Pepco kereskedelmi láncot, amelynek következtében több mint 15 millió euró tűnt el a cég bankszámlájáról.
 

A Pepco Group Reuters-hez eljuttatott közleményében arról adott tájékoztatást, hogy a magyarországi érdekeltségét egy adathalász támadás következtében súlyos károk érték. Körülbelül 15 millió eurónak veszett nyoma az incidens következtében, ami a cég mai tőzsdei szereplésére is rányomta a bélyegét, hiszen a részvényeinek értéke 10 százalékot esett.
 
A vállalat egyelőre nem közölt részletesebb információkat az eset kapcsán, mindössze azt hangsúlyozta, hogy egyelőre nincs semmiféle arra utaló jel, hogy a kibertámadás során ügyfelek, partnerek, illetve alkalmazottak adataihoz történt volna jogosulatlan hozzáférés vagy adatszivárgás. Ezért arra lehet következtetni, hogy az elkövetők célja a cég bankszámlájának megcsapolása volt.
 
A Pepco jelenleg nem tudja, hogy vissza tudja-e szerezni az eltulajdonított pénzösszeget, de ennek érdekében mindenben együttműködik a bankokkal és a rendőrséggel. Emellett a vállalat vezetése kezdeményezte a cég összes rendszerének és folyamatának biztonsági szempontból történő felülvizsgálatát.
 
  1. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  3. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  4. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  5. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  6. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  7. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  8. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  9. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  10. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség