Pénzügyi alkalmazás lopta a mobilokról az adatokat

A Play áruházba ismét olyan pénzügyi alkalmazások kerültek fel, amelyek valódi célja adatlopás volt.
 

A Google jelentős erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy a Play áruházát, mint az Androidos ökoszisztéma egyik központi elemét biztonságban tartsa, és biztosított legyen, hogy csak olyan alkalmazások válnak azon elérhetővé, amelyek nem jelentenek kockázatot a felhasználók számára. Mindez a gyakorlatban egy véget nem érő macska-egér harcot jelent a Google és a kiberbűnözők között, amelyben sajnos nem egyszer az utóbbi csoport szerez előnyt. Ez történt azon alkalmazások esetében is, amelyekre a CYFIRMA cég biztonsági kutatói figyeltek fel a napokban.

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Firefox új verziói 42 biztonsági hibajavítással érkeztek meg.

  2. 4

    A FreeRDP kapcsán hat sérülékenységre derült fény.

  3. 4

    A phpBB kapcsán egy súlyos sérülékenységre derült fény.

  4. 3

    A GitLab kapcsán egy 12 biztonsági hiba megszüntetésére lehetőséget adó frissítés látott napvilágot.

  5. 4

    Az Oracle soron kívüli hibajavítást tett közzé a PeopleSoft megoldásaihoz.

  6. 4

    Újabb 28 biztonsági rést foltozott be a Google a Chrome webböngészőn.

  7. 3

    A Laravel Framework kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 3

    A PyPDF esetében három biztonsági rést kell megszüntetni.

  9. 4

    18 biztonsági rést foltoztak be az OpenSSL fejlesztői.

  10. 4

    Egy tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Adobe InDesignhoz.

Partnerhírek
Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

Gyermeknap közeledtével érdemes arra is gondolni, milyen digitális környezetben nőnek fel ma a gyerekek és ebben milyen szerepet játszanak az egyre népszerűbb AI chatbotok.

Már többmilliós letöltésnél jár az új Androidos csalás

Az ESET kiberbiztonsági kutatói egy új, CallPhantom névre keresztelt androidos csalássorozatot azonosítottak a Google Play áruházban, amely valótlan ígéretekkel próbál pénzt kicsalni a felhasználóktól.

hirdetés
Közösség