Ötmillió weboldal van veszélyben egy biztonsági hiba miatt
A WordPress egyik bővítményében egy súlyos sérülékenységre derült fény. Több mint ötmillió weboldal lehet veszélyben.
A WordPress továbbra is a gyakran támadott webes alkalmazások közé tartozik. Ugyanakkor nem kizárólag a WordPress, mint alaprendszer van a támadók célkeresztjében, hanem az ahhoz tartozó bővítmények is. Ezért ezek frissítésére is komoly figyelmet kell fordítani. Ezt támasztja alá a Contact Form 7 kiegészítő fejlesztőinek bejelentése is, miszerint a bővítményük egy súlyos sebezhetőség miatt szorul frissítésre.
A sérülékenységet Jinson Varghese Behanan, az Astra Security biztonsági elemzője fedezte fel, miközben egy auditot végzett az egyik ügyfelüknél. A biztonsági rést azonnal jelezte a fejlesztőknek, akik a hibajavítást példás gyorsasággal készítették el, így már orvosolható a kiegészítő sebezhetősége.
A sérülékenység (CVE-2020-35489) a támadók számára lehetőséget adhat arra, hogy tetszőleges - akár kártékony kódokat tartalmazó - fájlokat töltsenek fel az érintett szerverekre, majd különböző visszaéléseket követhetnek el. A hibát az okozza, hogy a bővítmény fájlfeltöltésekért felelős egyik összetevője nem ellenőrzi kellő alapossággal a feltöltendő fájlok nevét, és nem szűri ki azokból a speciális karaktereket. Ezért dupla kiterjesztésű állományok esetén biztonsági kockázatok jelentkeznek. A biztonsági rést az includes/formatting.php forrásfájl tartalmazza.
Prémium előfizetéssel!
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat