Óriási harc folyik a Google Playen
A Google az elmúlt évben 1,4 millió kártékony mobil alkalmazás elérhetővé válását akadályozta meg a Play áruház esetében.
A Google Play, mint az Android platform hivatalos alkalmazás áruháza még mindig a legbiztonságosabb módja annak, hogy az Android operációs rendszerhez bárki szoftvereket szerezzen be. Ugyanakkor mindez nem jelenti azt, hogy a Play teljesen mentes lenne az ártalmas programoktól. Sajnos időnként a Google védelmi mechanizmusait is sikerül kijátszaniuk a vírusterjesztőknek csalók, és olyan appokat is képesek publikálni, amelyek nemkívánatos funkciókkal is rendelkeznek. A Google és a vírusírók közötti macska egér harcnak pedig nem is igazán látni a végét.
A Google számos módon igyekszik elejét venni a károkozásoknak, és biztosítani azt, hogy a Play a lehető legmegbízhatóbb forrás legyen. Ehhez folyamatosan fejleszti a védelmi arzenálját, amelynek köszönhetően tavaly 1,4 millió kártékony vagy a Play szabályzatát nem teljesítő alkalmazás publikálását sikerült még azelőtt blokkolni, hogy e szoftverek elérhetővé váltak volna az alkalmazásáruházban. (2021-ben ez a szám 1,2 millió volt.)
A nemkívánatos alkalmazások detektálása és blokkolása mellett a Google 173 fejlesztői fiókot tiltott le a Play szabályzatának megsérétésre hivatkozva.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat