Netflix hamisítvány fertőzte az okostelefonokat
WhatsApp segítségével is képes terjedni az a kártékony mobil alkalmazás, amely a hivatalos Google Play áruházba is betette a lábát.
Sajnos a mobil eszközöket fertőző kártékony programok is töretlenül fejlődnek, aminek hatására mind több támadási felülettel kell számolni. Továbbra is az Android a vírusírók kedvence, akik a Google minden igyekezete ellenére rendszeresen publikálni tudják a kártékony appjaikat a hivatalos Play áruházban. Erre szolgáltatott egy újabb példát az a FlixOnline nevű alkalmazás is, amely két hónapon keresztül volt letölthető a Playről, mire a Check Point szakemberei észrevették, hogy valami nagyon nincs rendben vele. Ekkor értesítették a Google-t, amely azóta már eltávolította a nemkívánatos szerzeményt.
Az eddigi információk szerint a FlixOnline-t körülbelül 500 alkalommal töltötték le a felhasználók a törlését megelőzően. Ugyanakkor a károkozó áldozatainak száma ennél nagyobb lehet, mivel az app a megfertőzött készülékekről is képes volt további károkozások végrehajtására.
Amikor a FlixOnline rákerült egy androidos készülékre, akkor gyorsan feltelepült, majd különféle engedélyeket kért. Annak érdekében, hogy a felhasználó ne gyanakodjon, a készítői a programot egy Netflix hamisítványként készítették el, és ingyenes Netflix tartalmakkal hitegették a felhasználókat.

Forrás: Check Point
Ha a felhasználó megadta az app számára az engedélyeket, akkor az rendszeresen előtérbe került, és megpróbált minden más alkalmazást elfedni. Eközben adatokat gyűjtött, és gondoskodott arról, hogy az Android akkumulátorkímélő funkciója se állítsa le a háttérben a FlixOnline folyamatait.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Pure-ftpd fejlesztői egy biztonsági hiba miatt adtak ki frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat